Nienarodzone dzieci też mogą być pochowane [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Nienarodzone dzieci też mogą być pochowane [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda od soboty będzie chowało na cmentarzu w Gorzowie nienarodzone dzieci. Mówi nam o tym o. Piotr Darasz.

Co według księdza daje człowiekowi możliwość pochowania nienarodzonego dziecka?
Utrata dziecka to doświadczenie bardzo bolesne. Po nim też, tak jak w przypadku innych naszych bliskich, przeżywa się żałobę. Możliwość pochowania nienarodzonego dziecka pozwoli ją rodzicom przeżyć. Tak samo zresztą, jak nadanie temu dziecka imienia. Nie wszyscy rodzice to wiedzą, ale można nadać imię nienarodzonemu.

W którym miejscu cmentarza będą pochówki?
Będzie to kwatera 10 C (to część niedaleko wejścia na cmentarz od strony kładki nad ul. Słowiańską – dop. red.). To będzie grobowiec wspólny. Kilka razy w roku będziemy chować tu nienarodzone dzieci.

Więcej przeczytasz we wtorek (8 listopada) w papierowym wydaniu „GL” oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.