Nieoczekiwana zmiana miejsc nad granicą

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Renata Hryniewicz

Nieoczekiwana zmiana miejsc nad granicą

Renata Hryniewicz

31 maja burmistrz Tomasz Ciszewicz będzie pełnił funkcję nadburmistrza Frankfurtu, a nadburmistrz Martin Wilke będzie rządził w Słubicach.

W okresie poprzedzającym uroczyste obchody 25- lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami, które odbędą się 17 czerwca, burmistrzowie obu zaprzyjaźnionych miast zamienią się miejscami. 31 maja sprawy urzędowe w Słubicach będzie załatwiał Martin Wilke, nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą, natomiast funkcję nadburmistrza obejmie Tomasz Ciszewicz, burmistrz Słubic. Obaj włodarze spotkają się również w tym dniu z mieszkańcami miast.

Zapytaliśmy obu panów, o to, czy stresują się przed taką zamianą: - Na pewno jest to jakieś doświadczenie. Tym bardziej, że w tym dniu mogę podjąć za nadburmistrza jakąś decyzję. Może być związana np. z budową albo wydarzeniem drogowym. Idziemy tutaj bardzo szeroko, nie tylko na zasadzie odwiedzin - mówi Tomasz Ciszewicz.

Martin Wilke: - Być tam na miejscu, podejmować decyzje, rozmawiać z mieszkańcami to pasjonujące, ale też odpowiedzialne zadanie.

W ciągu dwóch tygodni miejscami zamieni się około 50 pracowników z obu miast, m.in. Urzędu Stanu Cywilnego, straży pożarnej, a nawet szefowie uniwersytetów.

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.