Niepełnosprawni w Gorzowie mają nieco mniej pod górkę

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Niepełnosprawni w Gorzowie mają nieco mniej pod górkę

Tomasz Rusek

Jest więcej i lepiej oznakowanych miejsc parkingowych oraz mniej barier architektonicznych - tym w środę (27 bm.) pochwali się gorzowski urząd na sesji rady miasta

- Faktycznie jest nieco łatwiej poruszać się po Gorzowie. Dostrzegam te poprawki, zmiany i udogodnienia - powiedziała nam wczoraj Teresa Pruska Kołodziej, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób na wózku w Gorzowie.

Wiele razy na naszych łamach punktowała bezsensowne przeszkody (w słusznym celu robił to też Patryk Nisiewicz, Jacek Zieliński czy Bogusław Nowak - wszyscy na wózkach). Dlatego od razu zaznaczyła: - Ciągle jest ich wiele. Jednak nie da się nie zauważyć zmian na plus.

CZYTAJ WIECEJ:

Raport o zlikwidowanych barierach będzie omawiany na środowej sesji, która zaczyna się o 15.30 w sali pod magistratem. Jest nieco schowany (w punkcie o domach samopomocy i działaniach miasta na rzecz niepełnosprawnych), tymczasem to ciekawa lektura. Pokazuje bowiem, że pomału - ale jednak na plus - zmieniają się nasze chodniki, przejścia i parkingi. Wszystko po to, by osoby niepełnosprawne, o kulach, niewidome czy na wózkach mogły bezpieczniej i wygodniej poruszać się po Gorzowie. I żeby np. mogły samodzielnie przyjechać wózkiem na dzisiejszą sesję. Teraz już mogą - zrobiono wygodny wjazd na salę od dziedzińca. A kiedyś wózki trzeba było znosić po schodach.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.