Niesamowite taneczne wideo przygotowali nowosolanie. To trzeba koniecznie zobaczyć. Ten taniec tańczy już cały świat

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Werwicki/Fota z drona
Eliza Gniewek-Juszczak

Niesamowite taneczne wideo przygotowali nowosolanie. To trzeba koniecznie zobaczyć. Ten taniec tańczy już cały świat

Eliza Gniewek-Juszczak

Pamiętacie Makarenę? Teraz świat podbija inny taniec. Tańczy się go do afrykańskiej piosenki Jerusalema. W Nowej Soli powstało taneczne wideo, podobne do tych nagrywanych we Włoszech, Portugalii, Jamajce i Kanadzie.

Najpierw druga z rzędu wygrana w krajowym konkursie na Rowerową Stolicę Polski, a teraz taneczne wideo do przeboju, który podbija świat. Nowa Sól pokazuje, co potrafi.

Tego jeszcze nie było nie tylko w Nowej Soli. To prawdopodobnie pierwsze takie wideo w Polsce. Ale z pewnością będzie ich coraz więcej. Ten taniec, jak kiedyś Makarena, będzie coraz bardziej popularny.

Jerusalema. Taneczne wideo nagrywają ludzie na całym świecie

„Jerusalema” to piosenka południowoafrykańskiego DJ-a i producenta muzycznego Master KG z udziałem wokalisty Nomcebo - czytamy w opisie piosenki na Wikipedia.pl. Piosence towarzyszy wyzwanie taneczne, które przypisuje się grupie z kraju Angola w środkowej Afryce.

Oryginalny teledysk, którego premiera odbyła się w grudniu 2019 roku, dzisiaj ma ponad 173 miliony wyświetleń. Powstają covery na całym świecie. Nagrania pochodzą m.in. z Włoch, Portugalii, Jamajki i Kanady. Nowa Sól dołączyła do tanecznego wyzwania.

Jerusalema. O czym jest ta piosenka?

Piosenka przypomina mieszankę disco, house i gospel. Wpada w ucho, zachęca do kołysania do przyjemnego rytmu. A wszystkiemu towarzyszą ciarki na plecach. To modlitwa i muzyka relaksacyjna jednocześnie ze szczerą radością w tle, którą można długo słuchać zapętloną, a jeszcze lepiej zatańczyć.

Zobaczcie, jak udało się to nowosolanom.

Jerusalema. Tańczą nowosolanie

40 osób z Nowej Soli wzięło udział w niezwykłym nagraniu. Beata Cegiełka jest autorką pomysłu. Choreografię przygotowała Małgorzata Pitrowska-Osuch. A realizacją wideo zajął się Jarosław Werwicki, czyli Fota z drona. - Fajnie, że są ludzie, którym się chce i że wychodzi coś tak fantastycznego. Nowa Sól potrafi się integrować w akcjach społecznych, sportowych, charytatywnych. Dowodem na to jest między innymi ten projekt. Cieszę się, że mogłam być jego częścią. W Polsce pytali ostatnio włodarze innych miast, na czym polega fenomen Nowej Soli, że tak dużo było uczestników rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski - to właśnie ta integracja - skomentowała akcję pani Marlena na profilu Fota z drona na Facebooku.

Zobacz też reakcje na Facebooku.

#miastatanczajerusalema. Wyzwanie taneczne

Nowosolanie do zabawy nominowali miasta Zielona Góra i Otyń. Taniec tańczy się na wolnym powietrzu, więc nie powinno być obaw o ewentualne zakażenia koronawirusem.

Czy nauka baletu jest dla każdego?

Źródło: Dzień Dobry TVN

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.