Niespodzianka na Dni Gorzowa!

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Tomasz Rusek

Niespodzianka na Dni Gorzowa!

Tomasz Rusek

W sobotę, podczas Dni Gorzowa, musicie odwiedzić namiot „GL”. Zrobimy Wam pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej ramie. Zmieści się cała rodzina!

Takiej ramy do zdjęć nie ma nikt w Lubuskiem. Tak po prawdzie, to my też jej nie mieliśmy - zamówiliśmy ją specjalnie z okazji Dni Gorzowa.

Będzie to wielka pierwsza strona „Gazety Lubuskiej”, której bohaterami będziecie... Wy. Możecie pozować sami, ale na pewno ładniej wyjdzie zdjęcie z rodziną, bliskimi lub przyjaciółmi. Fotografie będziemy robić za darmo, potem umieścimy je na naszej stronie www.gazetalubuska.pl w specjalnej fotogalerii, skąd będziecie mogli ściągnąć sobie fotkę na wieczną pamiątkę! Zaczynamy w sobotę o 12.00!

Na naszym stoisku na bulwarze (szukajcie nas bliżej Wildomu) zaopatrzycie się po 15.00 w darmowe lody od Nordisu. W_zamian chcemy tylko rysunek, na którym widać kawałek miasta albo dowolny jego element. I taka „zapłata” obowiązuje tak dzieci, jak i dorosłych.

Na miejscu będziecie mogli porozmawiać z dziennikarzem, posłuchać wywiadu na żywo, jaki przeprowadzimy z prezydentem Jackiem Wójcickim (najpewniej około 15.00, ale może być nieco później), a nasi animatorzy pomalują Waszym dzieciom buźki - za darmo, oczywiście!

Chcecie dostać loda? Przynieście po 15.00 rysunek pokazujący nasze miasto!

Na wszelki wypadek zabierzemy ze sobą nasze wydawnictwa o Ziemi Lubuskiej, więc jeśli brakuje Wam któregoś z tomów, będziecie mogli kupić go na miejscu. Bawimy się wspólnie z Wami do 20.00. Śmiało. Przychodźcie. Zgłoście nam tematy, problemy, a może chcecie się czymś pochwalić? Świetnie. Po to też będziemy na bulwarze.
By można było się bawić na Dniach Gorzowa, od 6.00 rano w sobotę do 5.00 w poniedziałek, a więc przez prawie dwie doby zamknięty będzie most Staromiejski, ul. Fabryczna - od ronda św. Jerzego do mostu kolejowego oraz Wał Okrężny. Już jutro o 5.00 zamknięta zostanie ul. Nadbrzeżna (od Wildomu do Wodnej).

Kto będzie chciał przejechać z jednej strony Warty na drugą, będzie musiał skorzystać z objazdu przez most Staromiejski. Jeśli okaże się, że spowoduje to korki w okolicach ronda Santockiego, policjanci będą tam sterować ruchem ręcznie. Z objazdów korzystać będą także autobusy komunikacji miejskiej, które jeżdżą na Zawarcie i Zakanale. Autobusy linii: 101, 111, 125, 404 zatrzymają się na tymczasowych przystankach przy Śląskiej, Wawrzyniaka, Zielonej i Woskowej. 100, 103, 107, 110 z Trasy Nadwarciańskiej zjadą w ul. Zieloną.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.