Niewielka plaża otwarta z pompą!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Alicja Kucharska

Niewielka plaża otwarta z pompą!

Alicja Kucharska

Była plaża Polskiej Wełny nad jeziorem Paklicko została zagospodarowana i uporządkowana. Oficjalne otwarcie już za nami. Mały plac nieopodal Nowego Dworku otwarto z wielką pompą!

Otwarciu nowej plaży i kąpieliska towarzyszył piknik, który odbył się dzięki zaangażowaniu sołtysów, rad sołeckich i mieszkańców trzech wsi: Gościkowa, Jordanowa i Nowego Dworku. Plaża - choć otwarta dla wszystkich - ma być przede wszystkim miejscem wypoczynku dla osób z okolicznych wsi.

Wszystko zaczęło się od wniosku radnej Emilii Węcłowskiej, która apelowała o zabezpieczenie w budżecie gminy na 2016 rok 15 tysięcy złotych na obsługę i utworzenie miejsca wykorzystywanego do kąpieli. Wniosek był odpowiedzią na postulaty mieszkańców, którym brakowało podobnego miejsca w okolicy. Przyznane środki przeznaczono na uporządkowanie plaży, wywóz nieczystości, zakup ławek, sprzętu zabawowego, a także tablicy informacyjnej.

Cały teren został wyrównany i uporządkowany. Dowieziono również świeży piasek. W efekcie na przełomie czerwca i lipca powstało niestrzeżone miejsce wyznaczone do kąpieli.

Po zakończeniu prac mieszkańcy spotkali się na pikniku z okazji oficjalnego otwarcia plaży. - Było naprawdę z wielką pompą! Przygrywał nam zespół z Ośrodka dla Osób Uzależnionych, występowały dzieci ze świetlicy w Gościkowie. Wspólnie grillowaliśmy, śpiewaliśmy, pływaliśmy łodzią. O prowiant zatroszczyły się rady sołeckie, o ognisko nasza Ochotnicza Straż Pożarna - relacjonuje sołtys. OSP miała też ogromny wkład w porządkowanie i przygotowywanie plaży nad jez. Paklicko.

Autor: Alicja Kucharska

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.