Nigdy nie będziesz miał bliżej do zawodników

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marcin Łada

Nigdy nie będziesz miał bliżej do zawodników

Marcin Łada

Przed nami nie weekend, ale trzy dni z Falubazem. W piątek, 5 sierpnia, mecz, sobota pod znakiem rowerów, a w niedzielę tradycyjny piknik w Mostkach.

Wspólną zabawę zaczynamy już w piątek, 5 sierpnia, od meczu z MrGarden GKM Grudziądz. Zapowiedź tego pojedynku w innym miejscu, więc w tym tylko przypominamy - start o 19.30. Miejmy nadzieję, że „emocje” wyparują ze wszystkich do sobotniego popołudnia. Wyjeżdżamy na szosę, a cykliści muszą być wypoczęci i uważni. Pierwszy raz w historii możemy wskoczyć na jednoślady i pojechać razem z zawodnikami. Przed nami „Falubazowy Rajd Rowerowy” z Zielonej Góry do Przylepu o długości ok. 15 km. Start punktualnie o 15.00 oczywiście spod taśmy przy W69, a meta na lotnisku w Przylepie. Trasa wiedzie ulicami: Wrocławską, Konstytucji 3 Maja, Długą, Łużycką, Wyszyńskiego, Wojska Polskiego, Westerplatte, Dworcową, Batorego, Energetyków, Zjednoczenia, Przylep - 22 lipca.

- Pomysł wyszedł od prezesa klubu Zdzisława Tymczyszyna i trenera Marka Cieślaka, którzy są zapalonymi kolarzami. Zwróciliśmy się o pomoc i dostaliśmy ją ze strony Stowarzyszenia Rowerem Do Przodu, które ma duże doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez. Rajd jest zgłoszony i będzie normalnie zabezpieczony. Klub zapewnia darmowy serwis rowerowy, który ruszy na stadionie o godzinie 14.00. Będziemy tam zbierali datki na rzecz Andrzeja Matacza. Zbiórka przed 15.00, taśma w górę i ruszamy. Trasa wije się ulicami Zielonej Góry i prowadzi do Przylepu, gdzie powinniśmy dojechać około 16.15. Na miejscu grill, lody ufundowane przez firmę Nordis i rozdanie okolicznościowych medali. Zawodnicy będą do dyspozycji kibiców przez około godzinę - zachęcał rzecznik klubu Marcin Grygier.

Rowery to tylko przygrywka do niedzielnego spotkania w Mostkach. Gościnny Port 2000 Mostki przy trasie nr 92 koło Świebodzina znów otwiera podwoje dla żużlowców Falubazu i ich kibiców. Impreza na stałe wpisała się już do kalendarza i nie trzeba jej specjalnie reklamować, ale co roku formuła nieco się zmienia. Co czeka nas tym razem?

- eport2000.pl jest naszym partnerem i organizatorem kolejnych pikników od lat. To już siódmy piknik w Mostkach. Zaczynamy o 11.00, kiedy przyjadą absolutnie wszyscy zawodnicy. W rajdzie pojadą Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Jason Doyle, Andriej Karpow, Sasza Łoktajew i Jarek Hampel. Nie będzie juniorów, którzy startują w finale Srebrnego Kasku. Natomiast w niedzielę pojawią się także młodzieżowcy oraz Justin Sedgmen. Nowością w porównaniu z poprzednimi edycjami będą indywidualne stoiska zawodników. Poza żużlowcem będą tam jego motocykle oraz specjalnie przygotowane plakaty.

O 15.30 konferencja całego zespołu, a od 16.00 licytacja. Przygotowaliśmy wiele ciekawych gadżetów, między innymi lot balonem z Piotrem Protasiewiczem, a wpływy przekażemy na leczenie podopiecznego naszej fundacji Franka Kucy. Około 16.30 koncert Varius Manx. Równolegle będzie działa Strefa Falubaziaka oraz tor kartingowy. Zapowiada się cała masa atrakcji i mnóstwo wrażeń.

Zielonogórscy żużlowcy zawsze przyciągali fanów jak magnes i tym razem także liczą na nieprzeciętną frekwencję. Prognozy pogody są sprzyjające, program urozmaicony, a więc ruszajmy... do wspólnej zabawy z „Myszami”, które w pełni lata harcują wyjątkowo skutecznie i głośno. Do zobaczenia!

Marcin Łada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.