Nikola najpiękniej śpiewała szanty

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Nikola najpiękniej śpiewała szanty

Małgorzata Trzcionkowska

W sobotę na stanicy wodnej klubu Szron w Żaganiu bawiliśmy się podczas XXII edycji festiwalu piosenki turystycznej i żeglarskiej.

Jednocześnie klub obchodził swoją 39. rocznicę. - 39 lat temu zorganizowaliśmy po raz pierwszy spływ - wspomina Ryszard Dyrkacz, prezes. - Również spotkania z piosenką turystyczną mają bogatą historię. Przed laty odbywały się na basenie miejskim. Obeznie organizujemy imprezę na naszej stanicy, przy ul. Konopnickiej.

W sobotę nad miastem przeszła potężna nawałnica i burza z piorunami. Był też mecz Polska-Szwajcaria, jednak to nie przeszkodziło miłośnikom szant, piosenek żeglarskich i turystycznych w oklaskiwaniu wykonawców, których na scenie pojawiło się sześcioro.

Jury najbardziej zachwyciła dziesięcioletnia Nikola Grzegrzółka, która zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Jarosław Góra, natomiast trzeci na podium stanął Przemysław Grzegrzółka, tato Nikoli, który już po konkursie zagrał i zaśpiewał razem z córką.
Najstarszym uczestnikiem konkursowych zmagań był 65-letni Jan Berenda z Żar, który na scenie pojawił się w kapitańskim mundurze. - Fascynuje mnie pływanie i obcowanie z naturą - mówi pan Jan. - Na spotkania z piosenką jeżdżę od lat, bo tutaj jest świetna atmosfera i wspaniali ludzie, którzy potrafią się bawić.

Po części konkursowej uczestnicy bawili się przy piosenkach biesiadnych i przy ognisku do białego rana.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.