Nowa biografia Herberta trafiła do każdej filii biblioteki w Gorzowie

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Nowa biografia Herberta trafiła do każdej filii biblioteki w Gorzowie

Jarosław Miłkowski

Za nami pierwsza edycja Gorzowskiej Herbertiady. Dyrektor biblioteki im. Herberta zapowiada, że cykl spotkań i wydarzeń kulturalnych poświęconych Zbigniewowi Herbertowi będzie każdej jesieni, ale z twórczością poety będzie można zetknąć się częściej.

- Mamy zamiar to wydarzenie powtarzać co roku w okolicy rocznicy urodzin poety – mówi nam Sławomir Szenwald, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Rozmawiamy z nim wczesnym piątkowym popołudniem. Tuż po warsztatach dla młodzieży, a jeszcze przed zaplanowanymi na później wykładami i recytacją wierszy przez Ewę Dałkowską, aktorkę warszawskiego Teatru Nowego.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.