Nowa firma w koszalińskiej strefie ekonomicznej

Czytaj dalej
Marzena Sutryk

Nowa firma w koszalińskiej strefie ekonomicznej

Marzena Sutryk

Firma Usługowo - Handlowo - Transportowa Marek Koszko z Gdańska będzie budować zakład w Koszalinie. Wczoraj podpisano umowę

- To nasz 25. inwestor w koszalińskiej podstrefie Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej, z którym podpisujemy umowę na działalność - mówił prezydent Piotr Jedliński. - Dzięki tej firmie liczba miejsc pracy w strefie wzrośnie do 1.900 osób. Poza tym dużo się dzieje w strefie - kolejny inwestor rozpoczął budowę. Ponadto w najbliższym czasie - mam nadzieję - że na podobnym podpisaniu umowy spotkamy się z kolejnymi dwoma firmami. Trwają aktualnie negocjacje.

Firma Marka Koszki z Gdańska dopiero wchodzi na rynek koszaliński. W tutejszej strefie kupił 0,4026 ha i planuje tu postawić nowoczesne centrum logistyczno - magazynowe z przeładunkiem towarów. Zamierza zainwestować 1,5 mln złotych. Na początek chce zatrudnić 20 osób. - Działam prężnie w Gdańsku, gdzie zaopatruję sklepy jednej z dużych sieci. Chcę podobnie działać w Koszalinie i okolicy - mówi Marek Koszko.

- W tym roku podpisujemy pierwszą umowę i przypadła ona na Koszalin - mówił Mirosław Kamiński, prezes agencji zarządzającej SSSE; dodajmy, że SSSE to ok. 900 ha w dwóch województwach, 140 wydanych pozwoleń na działalność, prawie 4 tysiące miejsc pracy. - Liczymy na to, że uda się zbudować S6; to szansa na rozwój m. in. branży transportowej, ale też jeden z decydujących czynników, jeżeli chodzi o plany inwestorów - dostępność komunikacyjna, to jest to, na co zwracają uwagę inwestorzy.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.