Jakub Nowak

Nowa hala Gedii pnie się do góry

Jakub Nowak

Największy nowosolski pracodawca już niedługo będzie... jeszcze większy. Przy ul. Staszica powstaje nowa hala o powierzchni 3000 m. kw.

Przypomnijmy: według planów w nowosolskim zakładzie ma powstać trzecia już linia tłoczenia na gorąco. - Notabene trzecia u nas, i trzecia w całej Polsce, ponieważ wszystkie dotychczasowe znajdują się właśnie w Nowej Soli - zaznaczał już wcześniej na naszych łamach dyrektor Gedii, Ryszard Gongor. Poza tym, w planach jest także instalacja specjalnej prasy „na zimno” o nacisku do dwóch tysięcy ton.

- Tutaj również zaryzykowałbym twierdzenie, że będzie unikatowa, podobne znajdują się bowiem w zaledwie kilku zakładach w Polsce jak np. Volkswagen, General Motors, czy Fiat - tłumaczył nam R. Gongor. W sumie, ostatnie i najnowsze wydatki inwestycyjne firmy opiewają na ok. 20 mln euro, czyli blisko 100 mln zł. Przypomnijmy: zakład Opony Eksperss, który miał do tej pory swoją siedzibę w tym miejscu funkcjonuje już na strefie ekonomicznej. W zamian za „uwolnienie” gruntu przylegającego bezpośrednio do Gedii, ta sfinansowała serwisowi samochodowemu wybudowanie nowego zakładu.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.