Jakub Nowak

Nowa hala Gedii pnie się do góry

Jakub Nowak

Największy nowosolski pracodawca już niedługo będzie... jeszcze większy. Przy ul. Staszica powstaje nowa hala o powierzchni 3000 m. kw.

Przypomnijmy: według planów w nowosolskim zakładzie ma powstać trzecia już linia tłoczenia na gorąco. - Notabene trzecia u nas, i trzecia w całej Polsce, ponieważ wszystkie dotychczasowe znajdują się właśnie w Nowej Soli - zaznaczał już wcześniej na naszych łamach dyrektor Gedii, Ryszard Gongor. Poza tym, w planach jest także instalacja specjalnej prasy „na zimno” o nacisku do dwóch tysięcy ton.

- Tutaj również zaryzykowałbym twierdzenie, że będzie unikatowa, podobne znajdują się bowiem w zaledwie kilku zakładach w Polsce jak np. Volkswagen, General Motors, czy Fiat - tłumaczył nam R. Gongor. W sumie, ostatnie i najnowsze wydatki inwestycyjne firmy opiewają na ok. 20 mln euro, czyli blisko 100 mln zł. Przypomnijmy: zakład Opony Eksperss, który miał do tej pory swoją siedzibę w tym miejscu funkcjonuje już na strefie ekonomicznej. W zamian za „uwolnienie” gruntu przylegającego bezpośrednio do Gedii, ta sfinansowała serwisowi samochodowemu wybudowanie nowego zakładu.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.