Nowa jezdnia zamiast starej drogi przez mękę

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Brożek
Dariusz Brożek

Nowa jezdnia zamiast starej drogi przez mękę

Dariusz Brożek

Silna doczeka się porządnej drogi i chodnika, którego tu do tej pory nie było. Prace już ruszają. Inne drogi też załapią się na remont?

- Albo taplamy się w błocie, albo chodzimy w kurzu. Wszystko zależy od pogody. Najgorzej jest po ulewach, kiedy pobocza drogi zamieniają się w bajora - narzeka każdy, kogo zapytać o drogę powiatową z Pszczewa do Świechocina, która przecina wioskę. Właśnie ta droga idzie do remontu.

- W środku wsi chodniki będą z obu stron drogi, a na jej obrzeżach z jednej. Wybudujemy też odwodnienie i zbiornik retencyjny - zapowiada Szymon Prochera, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.
Prace ruszą lada moment i mają potrwać do października. Urzędnicy oszacowali koszty na ponad 1,4 mln zł, ale wydadzą o połowę mniej.

6 miesięcy ma potrwać remont drogi w Silnej. Przez cały czas trasa będzie przejezdna.

- W przetargu wystartowało dziewięć firm. Najbardziej korzystną ofertę złożyła spółka Brubet z Międzyrzecza, która ma zrealizować inwestycję za niespełna 713 tys. zł- informował sekretarz starostwa Mirosław Leśny (umowa z firmą nie była jeszcze wtedy podpisana).

Na remont w Silnej powiat dostał rządową dotację

Dołożyła się jeszcze gmina, która też pokryła część wydatków na dokumentację. W sumie starostwo wyda na drogę i chodniki około 180 tys. zł.

Niewiele mniej, bo 150 tys. zł, powiat chce przeznaczyć na opracowanie dokumentacji i przebudowę ul. Stoczniowców Gdańskich w Międzyrzeczu oraz drogi powiatowej w Gorzycy, gdzie mają powstać chodniki i wjazdy na posesje. Starosta podpisał już umowę z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem, który ma dołożyć do remontu 75 tys. zł.

Na remont złoży się samorząd i dyrekcja dróg. - My wykładamy połowę, drugą część władze gminy - wyjaśnia dyr. Szymon Prochera.
Dariusz Brożek Na remont złoży się samorząd i dyrekcja dróg. - My wykładamy połowę, drugą część władze gminy - wyjaśnia dyr. Szymon Prochera.

Międzyrzeczanie niecierpliwie czekają też na remont ul. Chopina

To jedna z dwóch dróg, którymi można przejechać z zachodniej do wschodniej części miasta. Jej nawierzchnia jest w fatalnym stanie. Została rozjeżdżona przez kolumny samochodów podczas wcześniejszych remontów ulic w centrum miasta, kiedy cały ruch odbywał się właśnie przez Chopina. - W tym roku przeznaczyliśmy 20 tys. zł na dokumentację. Remont planujemy natomiast za dwa lata - zapowiada dyr. Prochera.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.