Nowa Sól. 250 osób z polskiego oddziału niemieckiej firmy na strefie nie dostało wypłat. Nie wiedzą co będzie dalej z zakładem

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Nowa Sól. 250 osób z polskiego oddziału niemieckiej firmy na strefie nie dostało wypłat. Nie wiedzą co będzie dalej z zakładem

Eliza Gniewek-Juszczak

- Nasze konta są puste. Nikt nie dostał wypłaty - mówi pracownik jednej z firm na strefie przemysłowej. - Co mam zrobić? Ratować to będę? - pyta jedna z kobiet. 250 osób martwi się, co będzie dalej.

- Jeszcze w poniedziałek przychodzili ludzie na przeszkolenie, starali się tutaj o pracę - mówi jeden z pracowników (wszyscy chcą pozostać anonimowi). - O problemach dowiedzieliśmy się jak przyszliśmy po majówce do pracy i nie dostaliśmy wypłaty. Były jakieś problemy wcześniej, bo nie ma firmy idealnej. Ale tak naprawdę zaczęliśmy podejrzewać, że coś jest nie tak w czasie majówki, kiedy koordynatorzy dostawali telefony, że jest inwentaryzacja w zakładzie, taka jak roczna - mówi mężczyzna, który w tej firmie przepracował 1,5 roku. - W tygodniu po majówce część działów pracowało, część nie. Dowiedzieliśmy się, że jest bardzo źle w spółce matce w Niemczech. Podobno jakiś udziałowiec się wycofał.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Szczególnie zajmuje się sprawami Nowej Soli, Kożuchowa i Sławy. Porusza zwłaszcza tematy polityczne, gospodarcze i religijne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.