Nowa Sól ma coś, co przyciąga ludzi z regionu i kraju: pracę [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Arch. UM w Nowej Soli
Filip Pobihuszka

Nowa Sól ma coś, co przyciąga ludzi z regionu i kraju: pracę [WIDEO]

Filip Pobihuszka

- Mamy wpływ na spadek bezrobocia w całym regionie - przekonuje prezydent Wadim Tyszkiewicz. I trudno się z tym nie zgodzić

Bezrobocie w województwie spadło do poziomu najniższego od czasu transformacji ustrojowej i wynosi nieco ponad 7 proc. A być może nawet mniej, bo dane urzędów pracy zawsze prezentowane są z pewnym opóźnieniem.

Nie brakuje głosów, że tak dobry wynik województwa w dużej mierze wypracowała… Nowa Sól. I wcale nie jest to takie niemożliwe, jeśli spojrzy się na dane i na fakty. - W Polsce jest zapaść, najmniejszy napływ inwestycji od roku 1996. A w Nowej Soli jest z kolei największy boom inwestycyjny – mówi prezydent miasta, Wadim Tyszkiewicz. - Więc jesteśmy bez wątpienia tygrysem co najmniej regionalnym, co oczywiście ma ogromny wpływ na bezrobocie w całym regionie. Nie czarujemy się, jeśli zbudujemy fabrykę, to tam pracują ludzie z Otynia, Siedliska, Nowego Miasteczka, Kożuchowa, Bytomia Odrzańskiego i nawet Zielonej Góry. Więc mamy wpływ na spadek bezrobocia w Zielonej Górze i całym regionie – przekonuje.

Czytaj w poniedziałek, 7 sierpnia, w „Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przystanek Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą: Nasze relacje, mnóstwo zdjęć i filmów

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.