Jakub Nowak

Nowa Sól: Miasto zaprezentowało wizualizację nowego centrum przesiadkowego

Tak ma prezentować się główne wejście do odnowionego budynku obecnego dworca PKP. Fot. Wizualizacja Tak ma prezentować się główne wejście do odnowionego budynku obecnego dworca PKP.
Jakub Nowak

Poznaliśmy plany związane z przebudową obecnej siedziby dworca PKP w centrum przesiadkowe. Inwestycja to jedno z głównych zadań w związku z organizacją wspólnego transportu w powiecie.

Po ustaleniu wyglądu nowej zajezdni dla autobusów, która znajdować się będzie na południu miasta, przyszła pora na ostateczne plany w związku z przebudową nowosolskiego dworca PKP w centrum przesiadkowe. Wszystko oczywiście w ramach nowej, wspólnej komunikacji w powiecie nowosolskim.

Sześć gmin zrzeszonych w ramach Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego, podpisało już z Urzędem Marszałkowskim dokument, dzięki któremu otrzymaliśmy ok. 39 mln zł na organizację wspólnego dla Nowej Soli, gminy wiejskiej, Otynia, Kożuchowa, Siedliska oraz Kolska transportu. Gminy, w ramach wspólnej komunikacji planują kupić w przyszłości nowe autobusy i zorganizować centra przesiadkowe na swoim terenie. Jak pisaliśmy już niegdyś na naszych łamach, główne centrum powstanie w stolicy powiatu, w siedzibie obecnego dworca PKP, który zostanie przebudowany. Wczoraj poznaliśmy wizualizację tego miejsca.

Jak ma to wszystko wyglądać w praktyce?

W ramach centrum połączona zostanie obsługa pasażerów PKP, międzymiastowa komunikacja autobusowa oraz „nofoska” komunikacji miejskia. - Obecnie czekamy aż projektanci przedstawią kosztorys tych planów - opowiada Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta. Przyszłe prace zakładają m.in. „uwolnienie” obecnej siedziby PKS (gdzie z kolei w przyszłości może stanąć kryta pływalnia), a same przystanki przeniesione zostaną bliżej dworca PKP. Sama siedziba dworca ma zostać z kolei zaadaptowana na tzw. Centrum Obsługi Pasażerów. Wspomniane plany będą wiązały się prawdopodobnie także z przebudową skrzyżowania ul. Towarowej ze Zjednoczenia - powstanie w tym miejscu rondo. Obecnie, jak zaznaczają władze, trwają prace związane z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że plany, związane z budową nowej zajezdni dla autobusów, która ma być wybudowana za jakiś czas wzdłuż południowej obwodnicy Nowej Soli (znajdować się będzie tuż za Rondem Województwa Lubuskiego) również są ostateczne. - Kolory zostały uzgodnione w zespole roboczym na czele z prezydentem - są stonowane i nawiązują do przemysłowego charakteru zabudowy sąsiedniej strefy. Utrzymane są w kolorystyce odcienia szarości z dodatkiem niebieskiego - informuje E Batko. W podobnej kolorystyce mają być również utrzymane przystanki w każdej z gmin.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.