Eliza Gniewek-Juszczak

Nowa Sól. „Milion Swingów dla Autyzmu”, to ćwiczenia i pomoc w jednym

Milion Swingów dla Autyzmu, Nowa Sól, 6 kwietnia 2019 r. Fot. Lubuska Policja Milion Swingów dla Autyzmu, Nowa Sól, 6 kwietnia 2019 r.
Eliza Gniewek-Juszczak

- Pani Aneta opowiedziała o cechach dziecka z autyzmem, mówiła jak się zachować i apelowała, żeby nie myśleć, że dziecko z autyzmem jest niegrzeczne, ale je zrozumieć - opowiada o akcji Milion Swingów dla Autyzmu Marcin Koszela z klubu CNS Nowa Sól.

Policjanci, prezydent miasta, członkowie grup biegaczy i wiele innych osób przyłączyło się do akcji, której celem jest pomoc osobom z autyzmem.

We wtorek, 9 kwietnia będą liczone pieniądze, które udało się zebrać dzięki akcji "Milion Swingów dla Autyzmu" w klubie CNS Nowa Sól. Liczenie nastąpi w obecności przedstawiciela Centrum Kettlebell Polska z Zielonej Góry i przedstawiciela CNS. - Dużo ludzi przyszło na to wydarzenie, niewiele wiedząc o autyzmie. Takie spotkania skutkują tym, że ludzie zaczynają rozumieć, akceptować odmienność tych osób - podkreśla sierż. sztab. Renata Dąbrowicz – Kozłowska z KPP w Nowej Soli. - Wielu nie wiedziało, co to są swingi, na czym polegają? Swingi to wymachy z odważnikiem kulowym tzw. kettlebellem. Uczestnicy akcji mogli się porządnie zmęczyć i pokazać, że dobra energia jest w każdym z nas.

- Zrobiliśmy 95700 swingów, przez niecałe trzy godziny, z przerwą na wykład pani Anety Nawrot ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli na temat autyzmu - mówi Marcin Koszela. - Warto było zorganizować to wydarzenie. Byli żużlowcy z Zielonej Góry, straż pożarna, WOPR, policjanci z maskotką policyjną, która robiła furorę wśród dzieci i wielu mieszkańców. Ta akcja to nie tylko wsparcie osób z autyzmem, ale także możliwość zdobycia wiedzy na temat tej choroby. Pani Aneta opowiedziała o cechach dziecka z autyzmem, mówiła jak się zachować i apelowała, żeby nie myśleć, że dziecko z autyzmem jest niegrzeczne, ale je zrozumieć - opowiada Marcin Koszela.

- Kiedy dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego zaczęły swingować, brawa nie miały końca. To dopiero było szczęście! O godzinie 14.00 nad Nową Solą zrobiło się niebiesko od balonów, które uniosły się w górę, symbolizując solidarność z chorującymi osobami - relacjonuje oficer prasowa z komendy.

- Pomaganie jest fajne, choćby i przez rozciąganie i podnoszenie i napinanie - stwierdził po akcji prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. Akcja odbywała się kolejny raz również w Centrum Kettlebell Nowa Sól.

Pomysłodawcą akcji „Milion Swingów dla Autyzmu” jest instruktor Strong First Polska Marcin Kil.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.