Nowa Sól: Młodzież wybrała już swojego premiera

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

Nowa Sól: Młodzież wybrała już swojego premiera

Jakub Nowak

9 lutego w mieście odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowego parlamentu. Wybrano m.in. premiera oraz rzecznika rządu.

W sali konferencyjnej urzędu miasta odbyło się kolejne spotkanie „prezydenta” oraz „parlamentarzystów”, którzy zasiadają w Sejmie i Senacie Młodzieżowej Rzeczypospolitej Wyborczej w Nowej Soli.

Przypomnijmy: cykliczne spotkania uczniów odbywają się w ramach projektu pn. „Młodzieżowa Rzeczpospolita Wyborcza”. Cel jest prosty - chodzi o zachęcenie młodzieży do uczestnictwa w wyborach parlamentarnych, a także o edukację młodszych uczniów, którzy w przyszłości staną się wyborcami.

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się na początku nowego roku, udało się wybrać marszałka młodzieżowego Senatu, którym została Klaudia Joanna Kurzawa, a także marszałka młodzieżowego Sejmu, którym został Andrzej Kołodziej. Wcześniej wybrano także prezydenta, którym został 17-letni Mateusz Leśniewski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego. Wczoraj przyszła pora na wybór premiera, wicepremierów, odpowiednich ministerstw oraz rzecznika prasowego. Zgodną decyzją uczniów, na czele młodzieżowego rządu stanie zatem Marcela Bolechowska, wicepremierami zostali natomiast: Agata Kłopotek, Wiktoria Ziober, Wiktoria Lewoniewska oraz Kamil Byszkiewicz. Rzecznikiem rzadu został z kolei Kacper Freitag.

Posiedzenie młodzieżowego parlamentu odwiedził prezydent Nowej Soli. Wadim Tyszkiewicz mówił m.in. o pracy w samorządzie, odpowiadał także na pytania
Jakub Nowak Posiedzenie młodzieżowego parlamentu odwiedził prezydent Nowej Soli. Wadim Tyszkiewicz mówił m.in. o pracy w samorządzie, odpowiadał także na pytania młodych ludzi.

Prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz, podkreśla, że cieszy go aktywność młodych ludzi.

We wtorek, 9 lutego osobiście przybył na ich posiedzenie, by opowiedzieć im o pracy w samorządzie, ale także odpowiedzieć na różne pytania. Największą ciekawość uczniów wzbudziły oczywiście sprawy związane z rozrywką i sportem. Pytali kiedy powstanie w mieście basen, czy władze mogą zorganizować dyskotekę dla młodych, ale także o to, dlaczego prezydent postanowił zrezygnować z kolejnych wyborów w Nowej Soli i czy wystartuje w przyszłości w wyborach do Sejmu. Co im odpowiedział?

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.