Nowa Sól: Remont ul. Ciepielowskiej startuje już za tydzień

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jakub Nowak

Nowa Sól: Remont ul. Ciepielowskiej startuje już za tydzień

Jakub Nowak

W najbliższy poniedziałek, 25 kwietnia, rozpoczną się roboty na ul. Ciepielowskiej.

Przypomnijmy: to największa planowana inwestycja drogowa w naszym mieście w tym roku, jej koszt to kilka milionów złotych, całość realizowana będzie dzięki tzw. schetynówkom. Jak tłumaczył już na naszych łamach prezydent Wadim Tyszkiewicz, kompleksowa przebudowa ul. Ciepielowskiej to naturalne posunięcie miasta, związane z dużym rozwojem południowej strefy ekonomicznej. Przebudowa tej trasy (od ul. Głogowskiej do torów kolejowych, a także dalsza budowa, od torów do drogi w strefie na południu) ma po prostu ułatwiać rozwój miasta i pozwolić ściągać kolejnych inwestorów.

Wspomniane prace wymuszą oczywiście wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

Jak się dowiedzieliśmy, na odcinku od ul. Głogowskiej do torów kolejowych zastępcza organizacja ruchu została podzielona na dwie fazy: najpierw wykonywane będą prace po prawej stronie drogi od skrzyżowania z ul. Głogowską do ul. Wierzbowej, a następnie od ul. Wierzbowej do przejazdu kolejowego.

- Znajdą się tam miejscowe wygrodzenia zawężające szerokość z jednoczesnym przeniesieniem ruchu pieszych na drugą stronę jezdni. Po wykonaniu tych prac rozpoczną się prace po stronie lewej - informuje Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu. Jak zaznacza, odcinek ten pozostanie przejezdny. Jednocześnie zamknięty dla samochodów zostanie odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą dojazdową do terenów inwestycyjnych, z możliwością wjazdu na tereny budów nowych zakładów od strony drogi dojazdowej.

- Do terenu ogródków działkowych wyznaczona zostanie tymczasowa ścieżka rowerowa oraz umożliwione dojście dla pieszych przez przejazd kolejowy - zaznacza E. Batko.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.