NOWA SÓL. - Rzeczywistości nie zakłamiecie - mówi do radnych klubu PiS prezydent Wadim Tyszkiewicz podczas sesji w czwartek

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miejski w Nowej Soli/Ewa Batko
Eliza Gniewek-Juszczak

NOWA SÓL. - Rzeczywistości nie zakłamiecie - mówi do radnych klubu PiS prezydent Wadim Tyszkiewicz podczas sesji w czwartek

Eliza Gniewek-Juszczak

- To szok dla mnie, że w naszym mieście wrócił partyjniacki język - skwitował wystąpienie radnego PiS Andrzeja Wieczorka wiceprezydent Jacek Milewski. Na sesji w czwartek odbyła się dyskusja na temat miasta.

W czwartek, 27 czerwca, podczas sesji rady, której transmisję można było oglądać na portalu urzędu, radni decydowali o wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta za wykonanie budżetu za 2018 r.

Radny Andrzej Wieczorek zapowiedział, że klub Prawa i Sprawiedliwości będzie głosował przeciw wotum zaufania i absolutorium. - Członkowie klubu PiS są za zrównoważonym rozwojem miasta, za hospicjum, za domem seniora, ale nie za nowym muzeum. Jesteśmy zbulwersowani ciągłą krytyką, którą stosuje prezydent wobec rządu PiS - mówił radny Wieczorek i wymienił inwestycje ze wsparciem rządowym, m.in. basen, przebudowę ul. Fredy, ścieżkę rowerową. - Sprzeciwiamy się przez prezydenta dzieleniu Polaków na pracowitych i nierobów. Sprzeciwiamy się mowie nienawiści, która nie przystoi osobie reprezentującej mieszkańców - mówił radny.

Głos zabrał też szef klubu radnych prezydenta Piotr Szyszko. Nowa Sól to dzisiaj marka. To kolejne inwestycje komercyjne, komunalne. Corocznie zwiększa się dochód budżetu miasta, bo rozsądnie, w oparciu o wieloletnie plany prowadzona jest polityka finansowa – mówił radny Szyszko, który zwrócił się do prezydenta słowami: Żadna władza centralna do tej pory nie doceniała pana szczerze i spontanicznie. Nikt z rządowych dygnitarzy nie poklepał pana po ramieniu. 17 lat temu obiecał pan mieszkańcom, że podniesie Nową Sól z bezrobocia i biedy, i tak się stało. Z dumą zakładamy koszulki z napisem Nową Sól, demonstrując naszą otwartość, nowoczesność, pracowitość i gościnność. Z dumą oprowadzamy gości po mieście, a oni pytają, jak my to zrobiliśmy. My do końca nie wiemy, czy to był cud, czy sen. A te inwestycje naprawdę stoją. Godnie reprezentuje pan Nową Sól na zewnątrz.

Do słów radnego Wieczorka odniósł się wiceprezydent Jacek Milewski, który powiedział m.in. „To szok dla mnie, że w Nowej Soli wrócił partyjniacki język” i podziękował rządowi za to, że sesje są transmitowane, a mieszkańcy mogą je oglądać i przekonać się, jak wygląda rzeczywistość w samorządzie.

- Nowa Sól jest wzorem dla całej Polski. Przyjeżdżają samorządowcy z całego kraju, żeby zobaczyć, jak to jest możliwe. Rzeczywistości nie zakłamiecie. Możecie mówić, co chcecie, ale Nowa Sól to piękne, przyjazne, rozwijające się miasto. Nie zrobicie nic, co mogłoby ten rozwój zatrzymać - podkreślił Wadim Tyszkiewicz i zaprosił radnego do prac na rzecz Centrum Aktywności Społecznej, w którym będzie miejsce na kluby seniora. Projekt jest gotowy.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.