Nowa Sól w skrócie: 19-latek uprawiał konopie, gawęda o polskiej szabli, Stanisław Tym w Kożuchowie

Czytaj dalej
Fot. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
(red.)

Nowa Sól w skrócie: 19-latek uprawiał konopie, gawęda o polskiej szabli, Stanisław Tym w Kożuchowie

(red.)

Policja zatrzymała 19-letniego mężczyznę, który uprawiał krzaki konopi w... szafie

Siedem krzaków konopi indyjskich, ponad dziesięć gramów marihuany oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży narkotyków znaleźli nowosolscy policjanci kryminalni w jednym z mieszkań na terenie miasta. Młody nowosolanin był dość pomysłowy, Uprawiał konopie w specjalnie przygotowanej do tego celu... szafie. Policjanci, którzy weszli do lokalu, znaleźli przerobiony na ten cel mebel. Zawierał on w środku profesjonalną instalację do uprawy konopi. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do winy. Usłyszał już trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy posiadania marihuany, drugi nielegalnej uprawy konopi i trzeci handlu nimi.
19-letni nowosolanin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz kara do piętnastu lat pozbawienia wolności.

Nowa Sól: Zdjęcia Julii zajęły trzecie miejsce

Julia Bartoszewicz, uczennica SP 6, zajęła trzecie miejsce w konkursie fotograficznym
„Jestem cały odblaskowy, bo znam dobrze ruch drogowy”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Nowa Sól: W piątek gawęda o polskiej szabli

W piątek, 29 stycznia o 17.00 w muzeum miejskim Włodzimierz Kwaśniewicz zaprezentuje swoją najnowszą książkę pt. ,,Szable z polskiej przeszłości”. W. Kwaśniewicz jest znanym i cenionym w Polsce historykiem bronioznawcą i muzealnikiem. Przez wiele lat kierował Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. W najnowszej publikacji prezentuje polską broń narodową, czyli szablę. Od króla Stefana Batorego do majora Henryka Sucharskiego, obrońcy Westerplatte.

Nowa Sól: Lutowe kawiarenki językowe

Spotkania odbywają się raz w miesiącu o 17.00 w czytelni regionalnej (ul. Bankowa 3) i są dla osób, które chciałyby porozmawiać w języku obcym. Przy kawie bądź herbacie prowadzona jest konwersacja, do której każdy może się włączyć, kiedy ma na to ochotę i na ile pozwala jej znajomość danego języka. Kawiarenka rosyjska zaprasza we wtorek 2 lutego. Rozmowę poprowadzi Halina Pawłowska. Następna niemiecka odbędzie się środę 3 lutego (Karl Heinecke), angielska w czwartek 4 lutego (Monika Jedyńska) i hiszpańska w piątek 5 lutego (Karolina Mackiewicz).

Kożuchów: Stanisław Tym wystąpi na Zamku

14 lutego kożuchowski Zamek odwiedzi Stanisław Tym z kabaretem Rewers. Początek zabawy o 16.00. Bilety w cenie 25 zł można kupić w sekretariacie CK Zamek.

(red.)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.