Nowa Sól. Wszyscy mieszkańcy musieli wyjść z bloku. Wrócili, jak było pewne, że będą bezpieczni. Dwoje dzieci trafiło do szpitala

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Eliza Gniewek-Juszczak

Nowa Sól. Wszyscy mieszkańcy musieli wyjść z bloku. Wrócili, jak było pewne, że będą bezpieczni. Dwoje dzieci trafiło do szpitala

Eliza Gniewek-Juszczak

- Przestraszyliśmy się. Mocno było czuć gaz. Drapało nas w gardle - mówi pani Lidia, która z małym synkiem pojechała do szpitala. W poniedziałek wieczorem ktoś rozpylił gaz pieprzowy w windzie w jednym z bloków os. Armii Krajowej. Wszystkich ewakuowano.

– W windzie wielorodzinnego budynku na os. Armii Krajowej w Nowej Soli w poniedziałek wieczorem najprawdopodobniej ktoś rozpylił gaz pieprzowy – mówi kpt. Tomasz Duber, po. zastępcy komendanta powiatowego straży pożarnej w Nowej Soli. – Mężczyzna, który wsiadł do windy z małym dzieckiem poczuł dziwne drapanie w gardle.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.