Maryla Rzeszut [email protected]

Nowak wygrał sparing

Marcin Nowak, junior MrGarden GKM - najlepszy zawodnik czwórmeczu w Rawiczu. Zdobył 14 pkt Fot. Maryla Rzeszut Marcin Nowak, junior MrGarden GKM - najlepszy zawodnik czwórmeczu w Rawiczu. Zdobył 14 pkt
Maryla Rzeszut [email protected]

Młodzieżowe reprezentacje Polski i Czech odjechały sparing w Rawiczu. Dominowali polscy juniorzy, a najlepszy był Marcin Nowak (MrGarden GKM).

Przed zbliżającym się meczem MrGarden GKM z Betardem Sparta Wrocław grudziądzki junior, Marcin Nowak sprawdził się w polsko-czeskim turnieju czterech drużyn w Rawiczu.

Był najlepszym żużlowcem towarzyskich zawodów młodzieżowych repezentacji Polski i Czech. Przed ostatnią serią miał jeszcze szansę na komplet punktów, jednak pokonał go w ostatnim wyścigu Krystian Rempała z Unii Tarnów.

Dla Nowaka wypracowanie mocnej pozycji wśród polskich żużlowców jest rzeczą ważną, bowiem ma on 21 lat i kończy mu się etap występów w gronie młodzieżowców. Ostatni sezon jest juniorem. Chce zdecydowanie podwyższyć swoje umiejętności. Jak dotąd i tak jest podstawowym juniorem MrGarden GKM. Wychowanek Unii Leszno wyszedł z solidnej szkoły żużla. Jak twierdzi Marcin Nowak, duże wsparcie (także sprzętowe) ma ze strony swojego kuzyna, Krzysztofa Kasprzaka.

Inny, grudziądzki młodzieżowiec - Mateusz Rujner, wychowanek GKM-u też stara się rozwijać. Ten sezon jest dla niego dużą szansą. W środę, 20 kwietnia miał wystąpić na torze w Krośnie, w finale krajowych eliminacji do indywidualnych mistrzostw Europy juniorów. Zastąpił kontuzjowanego Dominika Kuberę (Fo-go Unia Leszno), który niedawno na turnieju w Pradze złamał kość pięty i ma nogę w gipsie. Na awans do międzynarodowego etapu IMEJ liczyć mogło pięciu najlepszych zawodników oraz jeden nominowany przez GKSŻ.

Wczoraj w Krośnie żużlowcy wyjechali do 1. wyścigu i zaczął padać deszcz. Dawid Wawrzyniak zanotował upadek. Sędzia postanowił udać się na oględziny toru. Ponieważ pogoda była niepewna, deszcz raz ustawał, ale wkrótce powracał, postanowiono przełożyć turniej, po raz kolejny.

Nic nie powinno przeszkodzić w rozegraniu meczu 3. kolejki PGE Ekstraligi w Grudziądzu, 24 kwietnia o godz. 19.30, pomiędzy MrGarden GKM a Betardem Spartą Wrocław. Trenerzy podali składy. W ekipie grudziądzkiej z numerem 9 ma wystąpić Szwed, Antonio Lindbäck. Będzie to jego debiut w meczu na torze w Grudziądzu.

Maryla Rzeszut [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.