Agnieszka Drzewiecka

Nowe Drezdenko: Droga będzie jak nowa. Ale co z chodnikiem?

Nowe Drezdenko: Droga będzie jak nowa. Ale co z chodnikiem?
Agnieszka Drzewiecka

Mieszkańcy Nowego Drezdenka pytają, czy tu też będzie remont drogi. Narzekają na chodniki. Mamy dla nich dobrą i złą wiadomość.

- Dobrze, że zrobią w końcu remont ul. Niepodległości, ale o Nowym Drezdenku jak zwykle się zapomina. Bo remont planują ponoć tylko po drugiej stronie mostu, czyli po stronie Starego Drezdenka. A u nas niby nie trzeba remontować? Droga u nas jest tak samo zniszczona, jak tam - mówi Adrian Brzozowski, mieszkaniec Nowego Drezdenka.

- Chodniki przy ul. Niepodległości to jedna wielka tragedia. Z wózkiem boję się tamtędy chodzić. Są krzywe, strasznie wąskie, prawie, że ocieramy się o tiry jeżdżące ciągle obok. Zwykle Nowe Drezdenko było traktowane gorzej niż reszta miasta i znów tak ma być? - pyta zdenerwowana Anna, też mieszkanka tej części miasta.

Mieszkańcy napisali do naszej redakcji po tym, gdy urząd marszałkowski zapowiedział remont okropnie zniszczonej, ale bardzo ważnej w mieście drogi - ul. Niepodległości, a dokładnie jej odcinka od stacji benzynowej aż do mostu. Ludzie pytają, dlaczego remont będzie przeprowadzony tylko do mostu. - Zamiast wyremontować za jednym razem całość, zostawią mały fragment drogi na Nowym Drezdenku i nie wiadomo, kiedy się nim zajmą. Nowe Drezdenko zostanie w ten sposób oszukane - mówi „GL” radny Karol Chyba.

Przypomnijmy sprawę od początku

Ul. Niepodległości jeżdżą każdego dnia tysiące aut. To droga wojewódzka. Korzysta z niej większość lokalnych zakładów, jeżdżą nią auta dostawcze oraz wielu mieszkańców. Droga ta łączy bowiem dwie najważniejsze części miasta: Stare i Nowe Drezdenko.

Droga jest jednak w fatalnym stanie i mieszkańcy złorzeczyli na nią od dawna. Burmistrz Maciej Pietruszak wiele razy zwracał się w tej sprawie do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Zawsze jednak słyszał tę samą odpowiedź: na remont nie ma pieniędzy.

W końcu jednak gmina doszła do porozumienia z Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze.

Drezdenko dołoży 200 tys. zł (całość pochłonie 800 tys. zł), a remont odbędzie się w tym roku. Początkowo zapowiadano, że wyremontowany zostanie wspomniany już wcześniej fragment od stacji benzynowej tylko do mostu. I właśnie te informacje tak zaniepokoiły mieszkańców.

Zapytaliśmy o tę sprawę dyrekcję Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Okazało się, że prace jednak nie zakończą się tylko na moście. - Remont ul. Niepodległości zaplanowany jest od stacji paliw aż do ulicy Dworcowej (czyli też po stronie Nowego Drezdenka - dop. red.). Udało się zdobyć na ten cel więcej pieniędzy z urzędu marszałkowskiego. Bardzo pomógł też fakt, że gmina dołożyła własne pieniądze - mówi Grzegorz Szulc, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami.

A co z fatalnymi chodnikami po stronie Nowego Drezdenka? Remontu chodników niestety te plany nie obejmują. - Mamy świadomość tego, że potrzeby są większe, ale nie ma na ten cel pieniędzy- mówi wicedyrektor Grzegorz Szulc. Remont obejmie tylko nawierzchnię drogi, poza odcinkiem na moście (prace na tym odcinku byłyby bardziej kosztowne). Remont drogi zakończy się jesienią.

Agnieszka Drzewiecka

Jestem dziennikarką gorzowskiej redakcji Gazety Lubuskiej, piszę o sprawach powiatu strzelecko - drezdeneckiego, a także o Gorzowie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.