Nowe Miasteczko: Najpierw „elektryka”, potem dalsze inwestycje

Czytaj dalej
Fot. Arch. gminne ośrodka kultury
Jakub Nowak

Nowe Miasteczko: Najpierw „elektryka”, potem dalsze inwestycje

Jakub Nowak

Dom kultury w końcu doczeka się nowej instalacji elektrycznej. Stara stanowiła już zagrożenie. Przebudowana będzie też biblioteka.

- Co tu dużo mówić, nowa instalacja elektryczna w domu kultury to dziś po prostu podstawa do jakichkolwiek dalszych inwestycji - przyznaje w rozmowie z „GL” Grzegorz Zwarycz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Miasteczku.

Budynek, choć pięknie odrestaurowany jakiś czas temu od zewnątrz, w środku wciąż niestety „straszy” starymi instalacjami, pozostałościami po przeciekającym dachu, czy różnymi wiekowymi urządzeniami.

50 tysięcy złotych. Tyle pieniędzy przyznali niedawno radni gminy, na wymianę instalacji elektrycznej.

- Planujemy oczywiście starać się w przyszłości o dofinansowanie na kolejne prace, w ramach różnych projektów. Na razie jednak podstawą jest „elektryka”. Na szczęście niedawno radni przyznali nam z budżetu gminy 50 tys. zł, które przeznaczone zostaną na wspomniane prace i wymianę przynajmniej najważniejszej części instalacji elektrycznej, która jest już w złym stanie. Czy pieniędzy starczy na całą inwestycję? - Zapewne będzie kosztować to nieco więcej, na razie jednak jesteśmy na etapie projektowania - tłumaczy nam G. Zwarycz.

Co potem?

- W przyszłości planujemy zmienić naszą bibliotekę, chodzi m.in. o nowe półki, wyposażenie czy podłogę - odpowiada. Warto zaznaczyć, że dziś miejsce to jest coraz chętniej odwiedzane, także przez najmłodszych mieszkańców miasta. W ubiegłym tygodniu odbyło się tutaj m.in. pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym dzieci omawiały „Opowiadania z Doliny Muminków”. Spotkania, jak się dowiedzieliśmy, będą cykliczne. - Wszystkie przyszłe prace w domu kultury planujemy robić etapami, przyjdzie także czas na salę widowiskową, gdzie po wymianie „elektryki” pomyślimy m.in. nad zakupem nowych kurtyn.

Po wymianie instalacji elektrycznej, remontu doczeka się biblioteka. Dziś chętnie korzystają z niej także najmłodsi mieszkańcy gminy. Niedawno powstał
Arch. gminne ośrodka kultury Po wymianie instalacji elektrycznej, remontu doczeka się biblioteka. Dziś chętnie korzystają z niej także najmłodsi mieszkańcy gminy. Niedawno powstał tu m.in. Dyskusyjny Klub Książki.

Obecne są już bardzo wysłużone, mają chyba z 40 lat - śmieje się dyrektor.

Na sali wisiało wcześniej także sporo lamp, które niedawno zniknęły. - Sporo ich pościągaliśmy, ponieważ nie wyglądały za ładnie i nie dawały dużo światła. Zainstalujemy je po prostu gdzieś indziej - opowiada. Jak dodaje żartobliwie, niemal co tydzień w placówce robione są różne „doświadczenia” związane z przemeblowaniem. - Zobaczymy jak się to sprawdzi. Już niedługo, bo 6 marca o godz. 16.00, mamy imprezę z okazji dnia kobiet, czas więc pokaże efekty - dodaje.

Warto też zaznaczyć, że z powodu ogromnego zainteresowania kabaretem Jurki, który wystąpi w domu kultury 13 marca (wyprzedano już wszystkie bilety), być może zorganizowany zostanie drugi występ. Szczegóły wkrótce.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.