Nowe parkingi w Brodnicy: oświetlone i pod wiatą

Czytaj dalej
Fot. Paweł Kędzia
PAK

Nowe parkingi w Brodnicy: oświetlone i pod wiatą

PAK

Chodzi o miejsca postojowe dla rowerzystów, których obecnie jest jak na lekarstwo. W przyszłości powstaną w newralgicznych miejscach.

W Brodnicy nie ma bezpiecznych parkingów dla rowerów. Są pojedyncze miejsca na Dużym Rynku, placu Glicznera, przy pałacu lub magistracie. Są one zaniedbane, albo do przypięcia za koło, popularnie nazywane „wyrwikółkami” ze względu na szkody wyrządzane pojazdom.

- Byłoby zasadne, żeby zrobić parkingi z prawdziwego zdarzenia - mówi Mirosława Karpowicz ze stowarzyszenia „Jaśkowa droga”. - Dla podróżujących „Jaśkową drogą” i mieszkańców Karbowa taki postój można by wyznaczyć w parku Jana Pawła II. A z drugiej strony Michałowo i cała sypialnia brodnicka mogłaby zostawiać rowery w okolicach domu kultury. Wówczas można by bezpiecznie dojechać do centrum, gdzie nie przewiduje się ścieżek w najbliższym czasie i dalej piechotą iść do miasta.

Będzie to częścią opracowania rozwoju sieci rowerowej.

- Taka sugestia zostanie zawarta w opracowaniu, żeby parkingi rowerowe: stojaki, czy zadaszone parkingi były zlokalizowane przy szkołach, centrach handlowych i budynkach użyteczności publicznej. Poza tym na podstawie pomysłów mieszkańców można rozmieścić parkingi w dodatkowych miejscach - przyznaje Mateusz Dondalski z Biura Inżynierii Drogowej.

Autor: PAK

PAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.