Jakub Nowak

Nowe parkingi w Nowej Soli coraz bliżej?

Poza ul. Fredry przebudowane będą drogi wewnętrzne. Fot. arch. urzędu miasta Poza ul. Fredry przebudowane będą drogi wewnętrzne.
Jakub Nowak

Nowe drogi, chodniki oraz parkingi w Nowej Soli. Miasto przygotowuje się do inwestycji związanej z przebudową ul. Fredry oraz dróg wewnętrznych.

We wtorek miasto rozpisało przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji w sprawie przebudowy ulicy Fredry oraz dróg wewnętrznych na osiedlu XXX-lecia. To pierwszy krok do inwestycji, której realizację zaplanowano na dwa lata. - Chodzi nie tylko o zaplanowanie modernizacji samej ulicy Fredry, wzdłuż osiedla, ale także wewnętrznych tras: od Fredry do Matejki, od Chaty Polskiej do 1 Maja oraz ulicy wzdłuż bloków Matejki - informuje Ewa Staruch z Wydziału Inwestycji w nowosolskim magistracie.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że inwestycja będzie realizowana w porozumieniu z Nowosolską Spółdzielnią Mieszkaniową, do której należy część okolicznych terenów. Mieszkańców powinna ucieszyć wiadomość, że poza remontem nawierzchni i chodników planowane są także nowe miejsca parkingowe. Dobrą informacją są także plany związane z odwodnieniem - to również ma zostać poprawione w ramach wspomnianej inwestycji, ponadto miasto zadeklarowało pomoc w problemie topoli, rosnących wzdłuż garaży.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.