Bartosz Sulczewski

Nowe technologie są częścią naszego życia

Justyna Molenda jest między innymi członkiem Społecznej Rady Przedsiębiorców, Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Fot. Archiwum prywatne Justyna Molenda jest między innymi członkiem Społecznej Rady Przedsiębiorców, Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej,
Bartosz Sulczewski

Justyna Molenda to kobieta sukcesu. Nie raz była już nagradzana za biznesowy instynkt. Walczy o tytuł Menadżera Roku w naszym plebiscycie.

Czy od zawsze miała pani siłę i ochotę na tak dużą aktywność zawodową?
Szczerze mówiąc, to o tym nie myślałam. Te propozycje pojawiały się od różnych osób, które widząc moje zaangażowanie w sprawy zawodowe proponowały uczestnictwo w różnych przedsięwzięciach. W wielu projektach potrzebne są osoby z wiedzą teoretyczną, ale i praktyczną z dziedziny zarządzania i przedsiębiorczości. Ja taką dysponuję, więc często jestem proszona o doradztwo.

Po czym poznać można, że ktoś jest przedsiębiorczy?
Przedsiębiorczość to jest zbiór cech, które są charakterystyczne dla osoby przedsiębiorczej. Mam tu na myśli determinację w działaniu, chęć podejmowania biznesowego ryzyka, kreatywność, inicjatywę, samodyscyplinę, umiejętność organizacji pracy. Osoba przedsiębiorcza to nie zawsze szef firmy. To mogą być osoby na różnych stanowiskach nie tylko w firmach prywatnych ale również w instytucjach, szkołach itd.

Trzy lata temu zdobyła pani tytuł Kobiety Przedsiębiorczej. Spoczęła pani na laurach, czy raczej potraktowała to jako motywację?
Oczywiście, ze potraktowałam to jako motywację. Stwierdziłam, że to co robię widzą i doceniają inni. Nagrody uskrzydlają, dodają pewności siebie. Od tamtego czasu bardzo dużo się też zmieniło. Wybudowałam nową siedzibę firmy. Prowadząc swój biznes absolutnie nie wolno spoczywać na laurach. To by oznaczało, że nie mamy pomysłu na rozwój i brak chęci do działania a to podstawa w prowadzeniu własnej firmy.

Justyna Molenda jest między innymi członkiem Społecznej Rady Przedsiębiorców, Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej

Computernet to biznes związany z nowymi technologiami. Korzysta z nich pani?
Czasami po cichu dziwię się, że moi znajomi czy rodzina nie wiedzą jak posługiwać się nowymi technologiami w codziennym życiu. Ja korzystam z tego, ale z drugiej strony zaraz przypominam sobie, że ja przecież jestem „z tej branży” i dla mnie czy dla mojego zespołu w Computernet większość tematów związanych z nowymi technologiami to codzienność.

Bartosz Sulczewski

Trwa nasz plebiscyt Menadżer Roku 2015. Kandydatów mamy w dwóch kategoriach: instytucja i biznes. Głosy oddajemy do 3 lutego, do godz. 9.59.
SMS-y wysyłamy pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).
Oto nasi kandydaci: Adrian Kurpias (GLMRB.26), Andrzej Skawiński (GLMR.29), Anna Bardzik-Buganik (GLMRB.31), Andrzej Pilimon (GLMR.27), Piotr Kowalski (GLMR.28), Hubert Dziedzic (GLMR.30), Łukasz Matyjasek (GLMR.32), Zdzisław Zdzitowiecki (GLMR.31), Justyna Molenda (GLMRB.27).

Bartosz Sulczewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.