Jakub Kłyszejko

Nowi mają pomóc w poprawieniu wyniku

Sobieski Arena Żagań dotarł w tym sezonie do turnieju półfinałowego. Tam nie ugrał zbyt wiele, ale „Wojskowi” są zadowoleni ze swojego występu Fot. Jakub Kłyszejko Sobieski Arena Żagań dotarł w tym sezonie do turnieju półfinałowego. Tam nie ugrał zbyt wiele, ale „Wojskowi” są zadowoleni ze swojego występu
Jakub Kłyszejko

Sobieski Arena Żagań dotarł w tym sezonie do turnieju półfinałowego. Tam nie ugrał zbyt wiele, ale „Wojskowi” są zadowoleni ze swojego występu

Choć drugoligowe rozgrywki niedawno się zakończyło, to działacze z Żagania szybko chcieli ogłosić pozyskanie nowych zawodników. Tegoroczny półfinał był dla nich historycznym sukcesem, jednak w klubie cały czas chcą podnosić sobie poprzeczkę. Zespół prowadzony przez trenera Artura Chaberskiego ma bardzo dobre warunki do gry, których mógłby pozazdrościć im niejeden klub. Między innymi dzięki temu mogli skusić na grę u siebie nowych zawodników. W przyszłym sezonie barwy Sobieskiego będą reprezentowali:_Przemysław Kępski, Mateusz Ruciński, Adrian Bocianowski i Tomasz Kubera. Pierwszy z nich to wychowanek Bielawianki Bielawa. Ostatnio przez kilka sezonów był kapitanem AZS-u Zielona Góra. Gra na pozycji przyjmującego. Nowego gracza mocno komplementował trener Chaberski. - Przemek jest zawodnikiem z najlepszym przyjęciem w całej drugiej lidze. Obserwowaliśmy go od dłuższego czasu. Jestem bardzo zadowolony, że udało się nam z nim dogadać - zakończył szkoleniowiec.

Mateusz Ruciński trafił do Żagania z Nowej Soli. Rozgrywający o miejsce w składzie będzie rywalizował z Michałem Majewskim, wychowankiem Astry. Wcześniej był zawodnikiem m.in. AZS-u Zielona Góra.

Dużym wzmocnieniem powinien być Adrian Bocianowski. Siatkarz pochodzący z Wrocławia w swojej dotychczasowej karierze grał w wielu dobrych klubach. Gwardia Wrocław, Bielawianka Bielawa, czy pierwszoligowy AZS_PWSZ_Nysa. Ostatnio atakujący grał w drugiej lidze niemieckiej. Jego zespół walczył o awans na wyższy szczebel. Jednak ta sztuka mu się nie udała i zawodnik postanowił wrócić do Polski. - W drużynie widzę dużą chęć poprawienia wyniku. Spodobała mi się wizja, którą przedstawił trener Chaberski. Znam większość kolegów z zespołu. Mam nadzieję, że będziemy wspierać się na boisku i poza nim. Mam dobre relacje z Pawłem Skibickim, który wyrażał się o klubie w samych superlatywach. To były główne argumenty, które przekonały mnie do transferu - powiedział Bocianowski.

Siatkarz otwarcie mówił, że nazwiska przyszłych kolegów były dla niego ważne. - Wierzę, że możemy poprawić wynik z tego sezonu. Mamy ambitny młody skład, który może w tej lidze sporo namieszyć - zakończył.

Opiekun zespołu nie ukrywa swojego zadowolenia z dotychczasowych wzmocnień. - Potrzeba nam takich zawodników, którzy będą walczyć i zostawiać serce na boisku. Liczę na to, że nowi gracze sprostają oczekiwaniom i wniosą sporo jakości do naszej gry. Jestem bardzo zadowolony z tych transferów. Stawiamy także na młodzież. Tomek Kubera ze Szprotawy, środkowy, który mam nadzieję, że u nas się jeszcze rozwinie. Liczymy, że będziemy mieli z niego duży pożytek - zakończył Chaberski.

Wiemy, że w Sobieskim nie zagrają Piotr Kramer, Rafał Bareła, Damian Siuta i Patryk Szymański. Pod koniec sierpnia siatkarze wyjadą na tradycyjne już zgrupowanie do Świnoujścia. Później zacznie się cykl meczów sparingowych, a także corocznych turniejów. Jeden z nich odbędzie się podczas Jarmarku Michała w Żaganiu.

Jakub Kłyszejko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.