Nowoczesna za obwodnicą miasta. Zaprasza na debaty

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Nowoczesna za obwodnicą miasta. Zaprasza na debaty

Leszek Kalinowski

Klub Nowoczesnej opowiada się za budową obwodnicy południowej. I zaprasza na debaty oraz darmowe, poniedziałkowe porady prawne.

- Nowoczesna jest za budową południowej obwodnicy miasta. Poprawa komunikacji jest bardzo ważna - mówił wczoraj Dariusz Kucharenko. - Żaden inwestor tu nie przyjdzie, jak nie będzie dobrej komunikacji.

Honorata Musiał dodaje: - Było pięć wariantów. Wybrano najbardziej optymalne rozwiązanie. Ocalone zostanie Wzgórze Piastowskie, a las, który ma być wycięty jest przemysłowy, czyli i tak przeznaczony pod wycinkę. Postuluję, by miasto stworzyło nowe studium zagospodarowania przestrzennego. Zdaniem Norberta Urbańskiego, obwodnica ma także znaczenie dla ochrony środowiska, bo płynny ruch nie spowoduje takiego zanieczyszczenia jak stanie w korkach. Aleksandra Mrozek zauważa, że w Polsce na tysiąc mieszkańców przypada 600 aut. Tendencja będzie rosła. Nowe drogi są konieczne.

A. Mrozek zaprasza też na debaty, które organizowane będą w każdy ostatni czwartek miesiąca. Najbliższa, 28 bm. o 17.00 w Cafe Deja vu przy ul. Skargi 7. Natomiast mecenas Andrzej Kosik na bezpłatne dyżury adwokatów i radców prawnych. Od maja w poniedziałki w godz. 15.30 - 17.00 w wiatraku przy ul. Chopina. Rejestracja w biurze posła Pawła Pudłowskiego przy ul. Mickiewicza 3A lub pod nr 721 731 867.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.