Nowosolską „piątkę” czekają niedługo wielkie inwestycje!

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

Nowosolską „piątkę” czekają niedługo wielkie inwestycje!

Jakub Nowak

W tym roku kompleksowy remont sali, w przyszłych latach budowa terenu rekreacyjnego przed szkołą. Szkołę Podstawową nr 5 w Nowej Soli czekają spore inwestycje.

- Już we wrześniu nasza sala gimnastyczna będzie nie do poznania, myślę, że dzieci będą w miłym szoku jak przyjdą po wakacjach do szkoły - komentuje Beata Miniach, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowej Soli.

Miasto zagospodarowało w tym roku w budżecie ok. 273 tys. zł na kompleksowy remont sali gimnastycznej w tej placówce. To jednak nie wszystko. - W ramach tej inwestycji, planowany jest również remont korytarza oraz pomieszczeń sanitarnych piwnicy, obejmujący wymianę instalacji elektrycznej, wymianę instalacji wodno - kanalizacyjnej, ułożenie płytek terakotowych, tynkowanie i malowanie ścian. Wykonany zostanie także remont parteru i pierwszego piętra, obejmujący tynkowanie i malowanie ścian i sufitów - wylicza Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta.

Dyrektor szkoły nie ukrywa swojej radości. - Do tej pory przeprowadzane były raczej pobieżne remonty, podłoga na sali nie była wymieniana co najmniej od kilkudziesięciu lat. Teraz wszystko się zmieni, od nowego roku dzieci będą już mogły podziwiać efekty zmian.

W przyszłości zniknie stare asfaltowe boisko przed szkołą, zamiast którego powstanie nowe, wielofunkcyjne

Plany są ambitne, w ramach wymiany stolarki zaplanowano m.in. przeszklone drzwi, które dadzą więcej światła do pomieszczeń, nowy blask zyskają także korytarze. Okazuje się jednak, że to dopiero początek zmian, jakie mogą czekać szkołę.

- W przyszłości zniknie stare asfaltowe boisko przed szkołą, zamiast którego powstanie nowe, wielofunkcyjne. Mamy ważne pozwolenie na budowę, w planach jest także stworzenie części rekreacyjnej dla dzieci - opowiada B. Miniach. Chodzi m.in. o budowę nowej altany, w której zmieści się co najmniej kilkanaście osób. - Będzie można gdzie usiąść np. z kiełbaskami - opowiada pani dyrektor.

Przy boisku większym planowane są z kolei nowe trybuny, nie zabraknie także nasadzenia roślin, aby cały teren prezentował się okazale już z daleka.
- Mamy także pomysł, żeby odprowadzać deszczówkę ze szkoły i wykorzystywać ją do nawadniania - mówi B. Miniach.
A my przypominamy, że z innych tegorocznych inwestycji warto zaznaczyć także planowane ocieplenie dachu w Szkole Podstawowej nr 1. Na ten cel zagospodarowano w sumie 92 tys. zł w budżecie. Kolejna duża kwota zapisana na szeroko rozumianą oświatę to 89 tys. zł, które przeznaczone zostaną na zakup odpowiedniego sprzętu do kuchni oraz na place zabaw w przedszkolach.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.