Nowosolski Dom Kultury będzie miał... kino!

Czytaj dalej
Jakub Nowak

Nowosolski Dom Kultury będzie miał... kino!

Jakub Nowak

Nowosolski Dom Kultury już praktycznie „lśni” - zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. W odnowionym budynku będzie m.in. sala kinowa.

Pracy, ale także wielu zszarganych nerwów, było przez ostatni rok co niemiara, jednak dziś można powiedzieć z pewnością: opłacało się.

Ostateczne zakończenie kompleksowego remontu Nowosolskiego Domu Kultury zaliczyło co prawda dość spory „poślizg” (o sprawie pisaliśmy już na naszych łamach, chodziło m.in. o pojawiające się co rusz „niespodzianki” na placu budowy, które nie były zawarte w projekcie), jednak trzeba przyznać, że dziś budynek prezentuje się naprawdę okazale. Zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz.

W piątek, 18 grudnia odwiedziliśmy to miejsce z aparatem i kamerą. Na miejscu prowadzono już głównie prace porządkowe, sprzątano poszczególne pomieszczenia, i ostatecznie „dopieszczano” wnętrza.

Efekt? Fantastyczny! W porównaniu ze starym budynkiem możemy mówić o prawdziwej rewolucji

Trzeba jednak zaznaczyć, że sami mieszkańcy w pełni będą mogli skorzystać z tego miejsca dopiero w nowym roku. - Pomyślimy jeszcze nad datą oficjalnego otwarcia. W murach NDK będzie co prawda niedługo pierwszy koncert, jednak po nim jeszcze chwilę poczekamy na to, aż pracownicy na dobre wprowadzą się do nowych pomieszczeń - opowiada Krzysztof Piotrowiak, dyrektor Nowosolskiego Domu Kultury. Miesiąc i dzień jest więc jeszcze płynny - być może uda się już w styczniu, być może w lutym, np. na Walentynki. - Z hasłem „miłości do kultury” - żartuje dyrektor.

Poza zmianami czysto estetycznymi i nowymi salami, o których już pisaliśmy, jedną z najważniejszych informacji wydaje się dziś być to, że w grudniu zakupiono dla domu kultury projektor. Oczywiście z myślą o kinie. - Umożliwi to rozszerzenie oferty o wyświetlanie filmów w technice cyfrowej i w formacie 3D, będzie można prezentować transmisje z zawodów sportowych, transmitować na żywo spektakle operowe czy np. prezentować zapisy koncertów - wylicza Jacek Milewski, wiceprezydent Nowej Soli. Sama sala widowiskowa, gdzie będzie można oglądać wspomniane projekcje, zmieści ponad 240 osób.

Przypomnijmy: kompleksowy remont Nowosolskiego Domu Kultury to koszt około 9,5 mln zł (85 proc. pochodzi z pieniędzy unijnych). Wśród całkiem nowych rzeczy, które zobaczymy już niedługo w zrewitalizowanym budynku, trzeba wymienić m.in. salę konferencyjną, salę taneczną, nową salę widowiskową, cały budynek będzie ponadto przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.