Nowy dyrektor urzędu? Już jest. Komendant policji? Zaraz będzie

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Nowy dyrektor urzędu? Już jest. Komendant policji? Zaraz będzie

Jarosław Miłkowski

- Nie przewidujemy trzęsienia ziemi - mówi Roman Sondej. Został dyrektorem generalnym urzędu wojewódzkiego. Co zmieni w jego kadrach?

- Dużą wagę przywiązujemy do strony merytorycznej i kwalifikacji pracowników. Te osoby, które naprawdę posiadają wysokie kompetencje i znają się na swojej pracy, powinny być spokojne - mówi Roman Sondej. Wczoraj oficjalnie został przedstawiony jako nowy dyrektor generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego (stanowisko objął w poniedziałek, o czym informowaliśmy dwa dni temu). Przez kilka ostatnich tygodni był on doradcą wojewody Władysława Dajczaka i przygotowywał koncepcję struktury organizacyjnej urzędu. Teraz stoi przed nim kolejne zadanie...

W ostatni weekend weszła w życie ustawa o służbie cywilnej. Pozwala ona powoływać dyrektorów i ich zastępców w urzędach wojewódzkich (nie trzeba już ogłaszać konkursów). Urzędy mają czas na zmiany na kierowniczych stanowiskach do 22 lutego. Komu z dyrektorów i ich zastępców nie zostaną do tego dnia zaproponowane umowy, będzie musiał odejść ze stanowiska. I te właśnie decyzje kadrowe mają należeć do Sondeja. Na mówienie o nazwiskach jeszcze jest za wcześnie. Nowy dyrektor mówi jednak: - Nie przewidujemy wielkiego trzęsienia ziemi.

Na teraz wiadomo jedno. W urzędzie wojewódzkim wydział ratownictwa medycznego zostanie zlikwidowany i połączony z wydziałem bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Dziś w urzędzie jest 13 wydziałów i 17 stanowisk wyższych.
Sondej ma 52 lata. Od 2006 do 2012 r. był lubuskim kuratorem oświaty. Choć mówiło się, że to stanowisko mógłby objąć po raz kolejny, przyznawał wczoraj: - Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.

Wraz z objęciem stanowiska dyrektora generalnego LUW Sondej przestaje być gorzowskim radnym (zastąpić go ma Paweł Ludniewski, dziś asystent minister Elżbiety Rafalskiej). Sondej zrezygnował też z członkostwa w PiS-ie, gdyż zajmując to stanowisko nie może należeć do żadnej partii.

A co ze zmianami w służbach podległych wojewodzie? Władysław Dajczak zdradził wczoraj, że komendanci wojewódzcy policji i straży pożarnej mogą być znani jeszcze w tym tygodniu.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.