Nowy MOPS już w 2017 roku?

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Nowy MOPS już w 2017 roku?

Jakub Nowak

Nowosolski magistrat rozpisał przetarg związany z wykonaniem dokumentacji projektowej nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

O planach budowy nowego budynku MOPS pisaliśmy niedawno. - Do tej decyzji dojrzewaliśmy od jakiegoś czasu. Po pierwsze przybywa nam zadań, jak choćby w związku z realizacją programu 500+. Po drugie, obecna siedziba nie jest, mówiąc delikatnie, najszczęśliwsza - komentował nam wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Miasto doszło więc do wniosku, że zamiast „ładować” pieniądze w remont obecnej siedziby w Parku Odry, poszuka nowej lokalizacji.

Miasto chce wyprowadzić MOPS z obecnej siedziby

Ostatecznie wybrano teren miejskiej działki przy ul. Długiej. W piątek ogłoszono przetarg, który jest początkiem drogi do realizacji tej inwestycji. - Pierwszy krok ku nowej siedzibie nowosolskiego MOPS za nami - przyznaje wiceprezydent Nowej Soli. Jak się dowiedzieliśmy, termin złożenia ofert został wyznaczony na 14 kwietnia, a termin wykonania dokumentacji na 30 listopada. - Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i do końca 2017 roku przenosiny MOPS do siedziby na miarę ciągle zwiększających się potrzeb staną się faktem - zaznacza J. Milewski. Koszt budowy to trzy miliony złotych.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.