Nowy park, a już zaniedbany

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Czesław Wachnik

Nowy park, a już zaniedbany

Czesław Wachnik

- Od ubiegłego roku Zielonej Górze przybył nowy park o powierzchni 26 ha. Niestety, nikt go nie sprząta - skarży się nasz Czytelnik.

- Przed rokiem rada miejska postanowiła, że obszar leśny położony między ulicami Braniborską, Władysława IV oraz Armii Ludowej będzie parkiem. Problem jednak w tym, że tego nowego parku nikt nie sprząta - powiedział nam Roman Pluciński, mieszkaniec Zielonej Góry. Nasz rozmówca dodał, że wspomniany obszar ma 26 ha i dla okolicznych mieszkańców jest miejscem częstych spacerów. Dlatego przydałyby się ławki oraz kosze na śmieci.

Wiesław Waligóra z zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej potwierdził, że wspomniany obszar jest faktycznie parkiem i jego administrowaniem zajmuje się zakład. Ale dodał, że jego ekipa raz w miesiącu sprząta cały teren, natomiast dwa razy w tygodniu - chodniki prowadzące do lasu od strony Władysława IV. Natomiast, gdy chodzi o kosze na śmieci, kilka z nich ma się pojawić w najbliższych dniach. - Wtedy sprzątanie będzie nawet łatwiejsze - dodał W. Waligura. A jeśli chodzi o ławki... Te pojawią się, gdy zakład będzie miał pieniądze. Może stanie się to po wakacjach.

Czesław Wachnik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.