Jarosław Miłkowski

Nowy Rok przyniósł pożar nad ranem

Pożar trwał cztery godziny Fot. Archiwum "GL" Pożar trwał cztery godziny
Jarosław Miłkowski

15 osób trzeba było ewakuować z budynku przy ul. Krótkiej 3 w Kostrzynie nad Odrą. W piątek 1 stycznia, o czwartej nad ranem, wybuchł tutaj pożar.

Dziesięć jednostek straży gasiło pożar, jaki zaledwie kilka godzin po nadejściu nowego roku wybuchł w czteropiętrowym bloku przy ul. Krótkiej.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o 4.26 - mówił nam dyżurny komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Gorzowie. Pierwsze informacje mówiły o wybuchu gazu. Strażacy, gdy dotarli na miejsce, odcięli więc w budynku dopływa prądu i gazu. Ostatecznie straż wykluczyła, iż to gaz mógł być przyczyną pożaru.

Ogień pojawił się na ostatnim piętrze budynku. Klatkę musiało opuścić 15 osób. - 11 mieszkańców ewakuowało się samodzielnie. Czterech ewakuowali strażacy - informował nas dyżurny. Dwie osoby trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W trakcie akcji strażacy musieli dokładnie przeszuszkać budynek, by odnaleźć wszystkich mieszkańców.

Po wybuchu pożaru mieszkańcy trafili do lokali udostępnionych przez władze miasta. Na miejsce wezwany został powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który miał ocenić, czy lokale nadają się do ponownego zamieszkania.
Przyczyny pożaru ustala policja.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.