Nowy urząd i dom kultury? Umowa już podpisana

Czytaj dalej
Fot. Renata Zdanowicz
Alicja Kucharska

Nowy urząd i dom kultury? Umowa już podpisana

Alicja Kucharska

Wykonawca ma 13 miesięcy na realizację inwestycji. Już w przyszłym roku w Lubrzy powstanie nowy dom kultury i urząd gminy.

Chodzi o zadanie „Budowa budynku domu kultury z budynkiem urzędu gminy wraz z wymianą źródła ciepła w Zespole Szkół Samorządowych w Lubrzy”. Nie da się ukryć, że inwestycja jest wręcz wyczekiwana przez mieszkańców, ale i pracowników urzędu. - Zaplecza kulturalnego u nas brakuje, a urzędnicy mają straszny budynek. Wchodząc po schodach trzeba uważać, bo strop jest niebezpieczny - mówi pani Anna, którą spotkaliśmy przed UG.

Wiosną odbyły się dwa przetargi, które jednak zakończyły się fiaskiem.

- Oferty przewyższały wartość kosztorysową inwestycji. Po drugim przetargu uzupełniliśmy więc kosztorys - przypomina Katarzyna Przewłocka.

Celem inwestycji jest budowa kompleksu kulturalno-biurowego, który byłby połączony z obecną szkołą. Obecny urząd to poniemiecki budynek, wymagający kapitalnego remontu.- Inwestycja wiąże się z jednej strony z poprawą warunków pracy, ale i przyjęć petentów - mówi K. Przewłocka.

- To nasze sztandarowe przedsięwzięcie. Urząd ma służyć mieszkańcom i poprawić warunki pracy urzędników. Można stwierdzić, że pracujemy w warunkach trudnych, bo przyjmowanie petentów w małych gabinetach, to trudne zadanie. Ten projekt to wyzwanie. Co ważne, mieszkańcy, którzy przyjdą do urzędu będą mogli odwiedzić szkołę i odwrotnie. Powstanie też normalny parking, na który przy obecnym budynku UG nie ma szans - dodaje wójt.

- Pierwszym etapem będzie wymiana źródła ciepła w szkole. Inwestycja powinna być gotowa do końca 2017 roku - podsumowuje wójt Ryszard Skonieczek.

Inwestycję zachwalają również pracownicy. - Niewątpliwie poprawi to warunki pracy. Pomieszczenia są małe, a pracowników sporo - komentuje Kamila Ognista z lubrzańskiego OPS, gdzie w jednym pomieszczeniu pracują aż 4 osoby. - Przychodzi do nas wiele osób ze swoimi prywatnymi problemami. Nie ma więc szans, by na spokojnie porozmawiać. O tym, że inwestycja jest niezbędna świadczy chociażby sam stan techniczny budynku - zaznacza. W nowym budynku OPS otrzymałby aż trzy sale. Dodatkowo, do dyspozycji pracowników byłaby sala konferencyjna.

Urząd gminy oraz dom kultury łączyłyby się ze szkołą. Łącznik pozwoliłby uczniom na swobodne przejście do sali kameralnej, która niejako ma powstać z myślą o nich. Oba budynki byłyby ogrzewane za pomocą jednego pieca - mówi wójt Skonieczek.

Kompleks kulturalno - biurowy połączony ze szkołą w Lubrzy, z nową siedzibą urzędu gminy, salą widowiskową, biblioteką oraz gabinetami sekcji zainteresowań. Ponadto w obiekcie powstać ma świetlica środowiskowa.

Koszt inwestycji to ponad 6 milionów złotych. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace. - Pierwszym etapem będzie wymiana źródła ciepła w szkole. Inwestycja powinna być gotowa do końca 2017 roku - podsumowuje wójt Ryszard Skonieczek.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.