Nowy zakład w strefie w Nowej Soli. Electropoli-Galwanotechnika rozpoczęła inwestycję

Czytaj dalej
Jakub Nowak

Nowy zakład w strefie w Nowej Soli. Electropoli-Galwanotechnika rozpoczęła inwestycję

Jakub Nowak

- Za rok będzie stać tu najnowocześniejsza fabryka w Europie - mówi szef Electropoli-Galwanotechnika.

- To bardzo ważny dzień dla nas, ale myślę, że także dla całej motoryzacji - mówił w piątek, 18 grudnia podczas wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego zakładu na północnej strefie ekonomicznej, Krystian Szypka, szef Electropoli-Galwanotechnika. Firma planuje uruchomić w naszym mieście zakład zajmujący się pokryciami i powłokami ochronnymi.

Podpisanie aktu.
Krzysztof Szypka, szef Electropoli-Galwanotechnika, jako pierwszy rozpoczął w piątek murować akt erekcyjny, pod budowę nowej fabryki na północnej strefie ekonomicznej w Nowej Soli.

- Rozwijamy się od 16 lat, w Bielsku-Białej, w miejscu, gdzie produkowano niegdyś legendarnego fiata 126p, znajduje się już nasza, największa w Europie, fabryka zajmująca się powłokami - opowiadał mężczyzna. Jak zaznaczał, inwestycja w naszym mieście ma być kolejnym „mocnym akcentem” w dalszym, dynamicznym rozwoju.

K. Szypka: - Nową Sól wybraliśmy nieprzypadkowo, to właśnie tutaj znajduje się jeden z naszych najważniejszych klientów czyli firma Gedia. To od nich się dowiedzieliśmy, że tutaj dobrze robi się biznes. Później pan prezydent Tyszkiewicz zaraził mnie także swoim entuzjazmem. Jak żartował, zawsze najtrudniej jest... doprowadzić do rozpoczęcia.

- Kiedyś miałem taką przygodę w życiu, że samotnie przepłynąłem ocean. Pamiętam, że jak tylko wypłynąłem na szerokie wody i rozwinąłem żagle, powiedziałem: no, najgorsze już za mną. Podobnie jest z tą inwestycją. Oto mury pną się do góry. Powstanie tu najnowocześniejsza fabryka w Europie - zapewniał inwestor.

Fabryka stanie na powierzchni dwóch boisk piłkarskich

Jak opowiadał z kolei Hubert Hoffman, przedstawiciel spółki Commercecon, która zajmie się przeprowadzeniem całej inwestycji, nowa fabryka powstanie na ponad 11,5 tys. metrach kwadratowych, czyli mniej więcej na powierzchni dwóch boisk piłkarskich. - Będzie to obiekt szyty na miarę. Chcemy, żeby wyglądał fajnie pod względem architektonicznym, mam nadzieję, że po jego postawieniu wszyscy będą zadowoleni, zapadnie on w pamięć i zaznaczy się w historii - zaznaczał.

Podpisanie aktu.
Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

- Sukces wieńczy dzieło - komentował z kolei prezydent Nowej Soli. Podkreślał, że bardzo cieszy się z kolejnej nowej inwestycji w mieście. - Rozwój gospodarczy to nasz główny cel, cieszę się, że najnowsze technologie będą właśnie w Nowej Soli - opowiadał zadowolony włodarz.

Przypomnijmy: zgodnie z zapowiedziami inwestora, firma ma zatrudnić na starcie około 100-120 osób. Wartość całej inwestycji w Nowej Soli to w sumie 50 mln zł. Nowy zakład ma stanąć w sąsiedztwie Alumetalu na północnej strefie ekonomicznej.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.