Nowy żłobek rośnie w oczach! Podejrzeliśmy budowę

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Nowy żłobek rośnie w oczach! Podejrzeliśmy budowę

Tomasz Rusek

Dosłownie z dnia na dzień przy ul. Maczka w Gorzowie jest coraz mniej działki, a coraz więcej żłobka. Pierwszy nabór - jeszcze w tym roku

Kilkunastu fachowców, masa ciężkiego sprzętu, góra materiałów budowlanych, a dzień pracy do rana do popołudnia - tak powstaje żłobek przy ul. Maczka na Górczynie. Buduje go Skanska.

Gdy podglądaliśmy roboty w tym miejscu, na placu budowy uwijało się siedemnastu mężczyzn. Nic więc dziwnego, że widać już pierwsze ściany, a kolejne przybywają dosłownie każdego dnia. - Mają tempo, naprawdę. Spaceruję tu z dzieckiem i powiem panu, że budowlańcy robią szybciej, niż na pobliskich blokach. A każdy wie, że to przecież deweloperzy budują najszybciej - śmieje się 39-letni Dariusz Liwczak.

Postęp prac faktycznie jest imponujący. Tym bardziej, że zaczęły się tak naprawdę z początkiem wakacji. Ale nie ma się co dziwić - zgodnie z planem robót budynek w stanie surowym ma stać jeszcze we wrześniu. Tak by potem można było zacząć prace wykończeniowe, a pod koniec roku zacząć nabór dzieci i rozpocząć zatrudniania pracowników. I choćby właśnie z powodu napiętego terminarza ekipa musi się spieszyć.

Przypomnijmy: w nowej placówce będą cztery grupy - po 25 dzieci. Inwestycja kosztuje niecałe 5 mln zł, z czego 1,8 mln zł to dotacja z budżetu państwa.

Poza parkingiem, własną kuchnią czy przestronnymi salami dla maluchów żłobek będzie miał m.in. zbiornik na deszczówkę, która posłuży do celów gospodarczych.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.