Nóż, ogień i 12 ciosów

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Nóż, ogień i 12 ciosów

Jarosław Miłkowski

Na sali sądowej prokurator minuta po minucie odtwarza przebieg zbrodni. Brutalna historia miesza się ze łzami rodziców zamordowanego Krzysztofa.

Oskarżeni są na tyle niebezpieczni, że trzeba ich możliwie jak najdłużej izolować - to fragment z uzasadnienia wyroku, jaki zapada w zeszły czwartek w sądzie okręgowym przy ul. Mieszka I. Pięcioosobowy skład sędziowski - dwóch zawodowych sędziów i troje ławników - orzeka, że bracia 40-letni Piotr Ż. i 34-letni Krzysztof K. (zmienił nazwisko) są winni. Zabili kolegę i próbowali spalić ciało.

W sądzie prokurator godzina po godzinie, minuta po minucie, odtwarza przebieg zbrodni. Jest sobota 24 października 2015 r. Trwa już cisza przed wyborami parlamentarnymi. Kibice żużla powoli budzą się, by obejrzeć w telewizji Grand Prix z dalekiej Australii… Na zegarku jest 6.50, gdy jeden z mieszkańców os. Słonecznego widzi, że na boisku obok Zespołu Szkół nr 6 przy ul. Gwiaździstej tli się ciało. Okazuje się, że to zwłoki 25-letniego Krzysztofa K.

Więcej przeczytasz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

16 marca Krzysztof K. usłyszał wyrok 25 lat. Pięć dni później podjął próbę samobójczą.
Jarosław Miłkowski 16 marca Krzysztof K. usłyszał wyrok 25 lat. Pięć dni później podjął próbę samobójczą.
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.