Nuda u nas latem? Niemożliwe!

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Zdzisław Haczek

Nuda u nas latem? Niemożliwe!

Zdzisław Haczek

Już trwa Lato Muz Wszelakich, a w środę jeszcze startuje 2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru z tłumem gwiazd, mnóstwem seansów i spotkań.

Od środy do niedzieli - za sprawą II Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru: Kozzi - Dymny - Himilsbach - pod kilkoma adresami w mieście znajdziemy nowe szyldy. Rektorat Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej będzie Kinem u Rektora. Tu w środę o 12.00 pokaz konkursowego „Obcego nieba” Dariusza Gajewskiego z Agnieszką Grochowską, a o 18.00 w cyklu Filmowych Rekolekcji z ks. prof. Andrzejem Dragułą - pokaz „Anioła” Armina Dory. Sala Dębowa Biblioteki Norwida będzie Kinem Norwida.

I tu w środę: 16.00 - Współczesne kino niemieckie: „Szkolna imprezka”, reż. Bora Dagtekin, 18.00 - „K2 – dotknąć nieba”, nagrodzony na wielu festiwalach dokument Elizy Kubarskiej o dzieciach uznanych alpinistów, wędrujących do bazy na K2, bo chcą zrozumieć siłę, która kazała ich rodzicom się wspinać i odebrała im życie w 1986 r. Po seansie spotkanie z producentką Moniką Braid z Wielkiej Brytanii.

O 20.00 - pokaz konkursowy: „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” Janusza Majewskiego z Anną Dymną i Marianem Dziędzielem. Tych znanych aktorów spotkamy w sobotę w Cafe Film (czyli w Winiarni Bachus w piwnicach ratusza): A. Dymną o 15.00, M. Dziędziela o 12.30.

Krakowski Salon Poezji z Anną Dymną odbędzie się w niedzielę o 12.00 w sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej.
Andrzej Banaś Krakowski Salon Poezji z Anną Dymną odbędzie się w niedzielę o 12.00 w sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej.

W środę o 17.00 w Kinie Góra Mediów (mediateka w Bibliotece Norwida) seans z... Janem Himilsbachem: „Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy” Jerzego Gruzy. W środę Kino Plenerowe na Winnym Wzgórzu przy Palmiarni zainauguruje pokaz konkursowy filmu „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej. Bezpłatne wejściówki na wydarzenia można odbierać w holu Biblioteki Norwida.

Tymczasem trwa Lato Muz Wszelakich. Dziś od 11.00 w Bibliotece Norwida - Wtorkowe gry bez prądu (zajęcia dla dzieci z rodzicami). W środę w cyklu „Nie nudzę się latem” po zabytkach sakralnych Zielonej Góry oprowadzi Jan Frydryk z Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych (start o 10.45 z pl. Bohaterów).

Fani Tytusa, Romka i A’Tomka - w środę obowiązkowa zbiórka w Muzeum Ziemi Lubuskiej! O 17.00 w cyklu „Spotkania z Mistrzem” zostanie otwarta wystawa „Papcio Chmiel i Jego Podopieczni”. Autora prezentowanych prac Henryka J. Chmielewskiego - znakomitego rysownika - śmiało możemy nazwać ojcem polskiego komiksu.

A już w czwartek będą aż dwie okazje do spotkania się z wulkanem humoru - Krystyną Sienkiewicz. Aktorkę najpierw o 16.00 spotkamy w cyklu „Z książką na leżaku” Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru - w Cafe Film (Winiarnia Bachus), gdzie odpowie na pytania wraz z Grzegorzem Ćwiertniewiczem, autorem książki „Krystyna Sienkiewicz. Różowe zjawisko”. Natomiast o 20.00 pani Krystyna wystąpi w recitalu „Śmiechoterapia” na Podwórku Galerii U Jadźki (Lato Muz Wszelakich). Wstęp wolny!

Zdzisław Haczek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.