Czesław Wachnik

O urodzinach Niemena pamięta raczej niewielu

Barbara Grześkowiak też nie pamiętała o urodzinach Niemena Fot. Czesław Wachnik Barbara Grześkowiak też nie pamiętała o urodzinach Niemena
Czesław Wachnik

Czesław Niemen przyjechał do Polski dopiero w 1958 roku. Rodzina zamieszkała w Świebodzinie. Przez kilka lat tu przebywał Niemen.

Czesław Niemen, a właściwie Czesław Juliusz Wydrzycki urodził się 16 lutego 1939 roku w Starych Wasiliszkach, dziś Białoruś. Gdyby żył, wczoraj obchodziłby 77 rocznicę urodzin.

Wczoraj przed ławeczką Niemena pytaliśmy przechodniów, czy pamiętają o urodzinach Niemena. Edward Czarny powiedział nam, że przypomina sobie kilkanaście utworów, ale o urodzinach zapomniał. - Niekiedy nucę „Dziwny jest ten świat”, „Pod papugami” lub ,,Czy mnie jeszcze pamiętasz”. Na piosenkach Niemena się wychowałem, ale w Polsce raczej nie obchodzi się urodzin - tłumaczył pan Robert.

Kolejnymi rozmówcami byli licealiści Kasia i Paweł. Oboje wymienili „Dziwny jest ten świat” oraz to, że Niemen przez pewien czas mieszkał w Świe-bodzinie. - O urodzinach raczej rzadko pamiętamy. Ale mamy ławeczkę która przypomina artystę - dodała Kasia.
Barbara Grześkowiak miała żal, że w radiu można usłyszeć najbardziej znane przeboje. - Natomiast rzadko słyszę te nagrane z Józefem Skrzekiem czy formacją Enigmatic. Z chęcią bym ich posłuchała - podkreśliła pani Barbara.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.