Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

O Wydarzeniach Zielonogórskich usłyszy cała Polska

Czytaj dalej
Fot. Paweł Nijaki
red.

O Wydarzeniach Zielonogórskich usłyszy cała Polska

red.

Do obchodów rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich zostało już tylko dwa i pół tygodnia.

W środę, 10 maja, w Lubuskim Teatrze odbyło się kolejne spotkanie komitetu organizacyjnego. Jak zapowiada Robert Paluch, wicewojewoda lubuski, wszystkie uroczystości będą miały godny wymiar. - Rocznica to nie tylko jeden dzień. To oczywiście również wydarzenia poprzedzające, inscenizacje oraz różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Oczywiście momentem kulminacyjnym będzie niedziela, 28 maja - opisuje R. Paluch.

O wydarzeniach głośno będzie również mediach ogólnopolskich. Specjalnie przygotowany film dokumentalny będzie emitowany na antenie TVP. Dopracowywane są już daty i godziny emisji. Film zostanie również zaprezentowany na stronach internetowych dzienników w całej Polsce. - W mojej ocenie cel, czyli przebicie się do opinii publicznej z wiedzą na temat Wydarzeń Zielonogórskich został przez nas osiągnięty - podkreśla wicewojewoda R. Paluch.

Przypomnijmy, główne uroczystości zaczną się w sobotę, 27 maja. Tego dnia w Filharmonii Zielonogórskiej zaplanowano koncert patriotyczny z okazji rocznicy wydarzeń (godz. 17.00). O 8.30 trzyosobowe sztafety pobiegną w biegu na symbolicznym dystansie 3x1960 metrów.

Niedziela, 28 maja to najważniejszy dzień obchodów. O godz. 12.00 odbędą się oficjalne uroczystości, w czasie których osobom represjonowanym po wydarzeniach zostaną wręczone odznaczenia państwowe. O godz. 18.00 zaplanowano premierę filmu, który przygotowuje „Gazeta Lubuska”.

Przeczytaj również: Dym, abstrakcyjne pojazdy, maski, kostiumy, muzyka.To będzie niezwykłe widowisko

red.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Dwa bilety na Free Fight Federation 8 czerwca

Płacisz za pół roku z Gazetą Lubuską, a dwa bilety na Free Fight Federation dostajesz GRATIS!

180,00 400,00

FFF to nowość, której celem jest konfrontowanie w klatce ludzi znanych z pierwszych stron gazet, którzy chcą się sprawdzić w twardej formule MMA.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.