O Wydarzeniach Zielonogórskich usłyszy cała Polska

Czytaj dalej
Fot. Paweł Nijaki
red.

O Wydarzeniach Zielonogórskich usłyszy cała Polska

red.

Do obchodów rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich zostało już tylko dwa i pół tygodnia.

W środę, 10 maja, w Lubuskim Teatrze odbyło się kolejne spotkanie komitetu organizacyjnego. Jak zapowiada Robert Paluch, wicewojewoda lubuski, wszystkie uroczystości będą miały godny wymiar. - Rocznica to nie tylko jeden dzień. To oczywiście również wydarzenia poprzedzające, inscenizacje oraz różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Oczywiście momentem kulminacyjnym będzie niedziela, 28 maja - opisuje R. Paluch.

O wydarzeniach głośno będzie również mediach ogólnopolskich. Specjalnie przygotowany film dokumentalny będzie emitowany na antenie TVP. Dopracowywane są już daty i godziny emisji. Film zostanie również zaprezentowany na stronach internetowych dzienników w całej Polsce. - W mojej ocenie cel, czyli przebicie się do opinii publicznej z wiedzą na temat Wydarzeń Zielonogórskich został przez nas osiągnięty - podkreśla wicewojewoda R. Paluch.

Przypomnijmy, główne uroczystości zaczną się w sobotę, 27 maja. Tego dnia w Filharmonii Zielonogórskiej zaplanowano koncert patriotyczny z okazji rocznicy wydarzeń (godz. 17.00). O 8.30 trzyosobowe sztafety pobiegną w biegu na symbolicznym dystansie 3x1960 metrów.

Niedziela, 28 maja to najważniejszy dzień obchodów. O godz. 12.00 odbędą się oficjalne uroczystości, w czasie których osobom represjonowanym po wydarzeniach zostaną wręczone odznaczenia państwowe. O godz. 18.00 zaplanowano premierę filmu, który przygotowuje „Gazeta Lubuska”.

Przeczytaj również: Dym, abstrakcyjne pojazdy, maski, kostiumy, muzyka.To będzie niezwykłe widowisko

red.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.