Łukasz Koleśnik

O zdrowie i punkty walczą amatorzy aż z 16 drużyn

Piłkarze amatorzy spotykają się w hali sportowej co tydzień. Fot. OSIR Krosno Odrzańskie Piłkarze amatorzy spotykają się w hali sportowej co tydzień.
Łukasz Koleśnik

Już sześć kolejek rozegrano w tegorocznej Meblostyl Lidze Halowej. W tych rozgrywkach spotykają się mieszkańcy całego powiatu krośnieńskiego, którzy amatorsko chcą pograć w hali w piłkę. Swoje drużyny kompletują na przykład przedsiębiorstwa, ale także urzędy. Rozgrywki są pełne emocji, czasami padają hokejowe wyniki.

W tym roku występuje aż szesnaście zespołów. Po sześciu spotkaniach widać, że rywalizacja jest bardzo zacięta. Zespołowi z szóstego miejsca brakuje pięć punktów do lidera. Na szczycie tabeli plasuje się drużyna Szewska Moda, drugie jest Tornado, a trzeci Hoptopart.pl.

30 grudnia odbędzie się ostatnia kolejka ligi halowej w tym roku

Wiceburmistrz Krosna Odrzańskiego, który reprezentuje drużynę urzędową podkreśla, że to przede wszystkim świetna zabawa. - Możemy się spotkać, pograć, poruszać się. Samo zdrowie - mówi Grzegorz Garczyński. Akurat urzędowi miasta idzie kiepsko. Team zdobył na razie dwa punkty, ale wiceburmistrz z uśmiechem mówi, że jeszcze się rozkręcą.

Będą mieli okazję jeszcze w tym miesiącu. 30 grudnia odbędzie się ostatnia kolejka ligi halowej w tym roku. Ciekawie zapowiada się spotkanie Hoptopart.pl. z szóstym zespołem, Auto Szkoła AS. Siódma kolejka spotkań w hali sportowo-widowiskowej rozpocznie się o godz. 17.00.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.