(eg)

O zdrowiu wiedzą wszystko

O zdrowiu wiedzą wszystko Fot. Edward Gurban
(eg)

- Żeby żyć długo i szczęśliwie trzeba uprawiać sport, odpoczywać, myć się i... kochać innych ludzi! - mówią przedszkolaki z Nowej Soli. Jakie jeszcze mają recepty na zdrowie?

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w ramach specjalnego, międzynarodowego projektu, uczyły się niedawno, jak dbać o ciało, żeby żyć długo i szczęśliwie. - Był to unijny program współpracy między przedszkolami w Polsce, Hiszpanii, Turcji i Włoszech, za pośrednictwem internetu - wyjaśnia nam Dagmara Szczecińska, nauczycielka z PP nr 2 i koordynatorka całej akcji. Wszystko miało na celu wzbogacenie wiedzy maluchów na temat budowy ciała i tego, jak prawidłowo należy o nie dbać.

- Dzieci chodziły m.in. na wycieczki do apteki, szpitala, poznawały części ciała i robiły książeczkę online o ciele i zdrowiu, tworzyły puzzle, wykonały modele kilku części ciała. Wysłały też własnoręcznie wykonane maskotki do Włoch, Hiszpanii i Turcji. W rewanżu otrzymały już lalkę Twinni z Włoch, na pozostałe czekają - tłumaczy D. Szczecińska. Maluchom oczywiście cała akcja bardzo się podobała. - Wysyłaliśmy przytulanki za granicę - opowiada m.in. Radek. Recepty dzieci na zdrowie przeczytasz poniżej.

(eg)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.