(eg)

O zdrowiu wiedzą wszystko

O zdrowiu wiedzą wszystko Fot. Edward Gurban
(eg)

- Żeby żyć długo i szczęśliwie trzeba uprawiać sport, odpoczywać, myć się i... kochać innych ludzi! - mówią przedszkolaki z Nowej Soli. Jakie jeszcze mają recepty na zdrowie?

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w ramach specjalnego, międzynarodowego projektu, uczyły się niedawno, jak dbać o ciało, żeby żyć długo i szczęśliwie. - Był to unijny program współpracy między przedszkolami w Polsce, Hiszpanii, Turcji i Włoszech, za pośrednictwem internetu - wyjaśnia nam Dagmara Szczecińska, nauczycielka z PP nr 2 i koordynatorka całej akcji. Wszystko miało na celu wzbogacenie wiedzy maluchów na temat budowy ciała i tego, jak prawidłowo należy o nie dbać.

- Dzieci chodziły m.in. na wycieczki do apteki, szpitala, poznawały części ciała i robiły książeczkę online o ciele i zdrowiu, tworzyły puzzle, wykonały modele kilku części ciała. Wysłały też własnoręcznie wykonane maskotki do Włoch, Hiszpanii i Turcji. W rewanżu otrzymały już lalkę Twinni z Włoch, na pozostałe czekają - tłumaczy D. Szczecińska. Maluchom oczywiście cała akcja bardzo się podobała. - Wysyłaliśmy przytulanki za granicę - opowiada m.in. Radek. Recepty dzieci na zdrowie przeczytasz poniżej.

(eg)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.