Obrazy podopiecznych WTZ Modrzew w Bydgoszczy po raz drugi poszły pod młotek [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Małgorzata Pieczyńska

Obrazy podopiecznych WTZ Modrzew w Bydgoszczy po raz drugi poszły pod młotek [zdjęcia]

Małgorzata Pieczyńska

„Gitarzysta”, „Ławica” i „Rejs w stronę Zachodzącego Słońca” - to kolejne obrazy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Modrzew w Bydgoszczy, które w piątek (29 kwietnia) zostały wystawione na profesjonalnej aukcji charytatywnej.

Wydarzenie już po raz drugi zorganizowała Galeria Sztuki Jagiellońska 1. Pierwsza taka licytacja odbyła się w grudniu 2021 r. Jej pomysłodawczynią była Monika Kimmel, aukcjoner w Galerii Sztuki Jagiellońska 1. Aukcja zakończyła się wówczas sukcesem. Udało się zebrać aż 3 tys. zł, które WTZ Modrzew przeznaczył na wycieczkę swoich podopiecznych do Ustki. Odbędzie się ona już niebawem, bo 9-12 maja br.

- Podczas grudniowej aukcji Robert Gołębiowski, właściciel galerii, zapowiedział stałą współpracę z Warsztatem Terapii Zajęciowej Modrzew - mówi Monika Kimmel. - I słowa dotrzymał. Efektem była właśnie druga aukcja charytatywna. Wszyscy, którzy zaangażowali się w jej organizację, działali z potrzeby serca. Nie zostały doliczone żadne opłaty aukcyjne, ani inne zwyczajowo przyjęte w takim wydarzeniu. Jak mawiał Antonio Rosmini-Serbati "Cokolwiek dobrego uczynimy naszemu bliźniemu, zyskuje na tym nasza dusza". Można zatem śmiało powiedzieć, że Galeria Sztuki Jagiellońska 1 właśnie taką misję wypełnia w swoim działaniu.

Talent podopiecznych WTZ Modrzew został dostrzeżony

Tym razem na licytację wystawiono trzy obrazy. Pierwszy - „Gitarzysta” (linoryt - 1999) - to dzieło Zbigniewa Widawskiego, który od 1995 r. jest uczestnikiem zajęć w WTZ „Modrzew”. Pan Zbigniew wykonuje obrazy w różnych technikach, obecnie specjalizuje się w rysunku (ołówek i kredki). W latach 1997-2001 stworzył szereg prac w technice linorytu, a proces tworzenia wspomina jako żmudny i wymagający wiele wysiłku, tym samym przynoszący ogromną satysfakcję po ukończeniu dzieła.

Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu >>>

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.