Oceniamy władzę. Prezydent Gorzowa: ul. Warszawską biorę na klatę

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Oceniamy władzę. Prezydent Gorzowa: ul. Warszawską biorę na klatę

Tomasz Rusek

Prezydent Gorzowa „Warszawską bierze na klatę”, ale zaznacza: - To był dla miasta dobry rok

Jacek Wójcicki nie kryje: ocenianie mijającego, jednego roku jego rządów, jest trochę nie fair. Bo to tak jak oceniać biegnącego na czterysta metrów jeszcze przed metą, tylko za to, jak mu poszła trzecia setka. Nic to nie mówi o przygotowaniu do startu ani o miejscu na końcu wyścigu.

Ale skoro trzeba, to wylicza, że na trzeciej setce wyszły mu (-A tak naprawdę miastu - zaznacza dwa razy) inwestycje jak: remont Kobylogórskiej i Wróblewskiego, które są na finiszu.

W karuzeli kadrowej, która toczy się obok niego niemal od samego początku, nie dostrzega nic złego. - Jedni są przy mnie cały czas: jak wiceprezydent Szymankiewicz czy pani skarbnik. Inni pojawiają się na czas wykonania jakiegoś zadania. Wymiana kadr jest czymś naturalnym - zapewnia. Umniejsza też wagę sporów z częścią radnych. - Sprawnie współpracuję z większością. A gdy nie ma kamer i mikrofonów, także z tymi, którzy czasami próbują robić politykę po publikę - puszcza oko.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.