Oceniliśmy władzę w powiecie żarskim. Zobacz, kto zwyciężył

Czytaj dalej
Fot. Kamila Kamiennik
Lucyna Makowska

Oceniliśmy władzę w powiecie żarskim. Zobacz, kto zwyciężył

Lucyna Makowska

Janusz Dudojć starosta żarski, Lech Jurkowski burmistrz Lubska i Danuta Madej, burmistrz Żar najpopularniejszymi włodarzami w naszych powiatach i województwie.

Zdobyte 5.027 głosów poparcia i 113 głosów na NIE, dało Januszowi Dudojciowi drugie miejsce w województwie.- Cieszę się z tak wysokiej oceny, to dla mnie bodziec do działania na półmetku kadencji- mówi gospodarz powiatu żarskiego. Gdy go dopytujemy, co mu jako samorządowcowi doskwiera oprócz braku czasu, też twierdzi, że przepisy. - Skomplikowane i czasem trudne do interpretacji. Bywa, że „wyjściowa” ustawa jest dobra, ale potem pod wpływem różnych grup interesów tak obudowują ją rozporządzeniami, że nie przystaje już do rzeczywistości - mówi Janusz Dudojć. Jego zdaniem sporo tych przepisów jest pisanych pod wpływowe metropolie, a nie słabsze samorządy.

Starosta Powiatu Żarskiego jest na drugim miejscu w rankingu popularności władzy.
Grzegorz Kozakiewicz Lech Jurkowski burmistrz Lubska ( w środku) jest trzeci w województwie

Tuż za nim jest Lech Jurkowski z Lubska z 3.310 głosami na TAK i 400 głosami na NIE. - Ludzie na tym terenie interesują się politykami i patrzą władzy na ręce - mówił włodarz Lubska. - Myślę, że to nadaje sens naszej pracy. Wysokie miejsce cieszy, zwłaszcza że Lubsko nie jest w najlepszej kondycji finansowej. Myślę, że sprawdziło się moje wcześniejsze doświadczenie w pracy w korporacjach.

Starosta Powiatu Żarskiego jest na drugim miejscu w rankingu popularności władzy.
Lucyna Makowska Danuta Madej, burmistrz Żar

Na ósmym miejscu w województwie jest Danuta Madej z 1654 głosami na TAK i 310 głosami na NIE. - Myślę, że wynik głosowania jest wskaźnikiem sympatii moich wyborców- mówi D. Madej. Pytana o receptę na sukces, wylicza: słuchanie innych, duży optymizm i pasja w tym, co się robi. Dziewiątą lokatę zdobył Leszek Mrożek. Wójt gminy Żary zdobył 1290 głosów na TAK i 20 na NIE. Najgorzej ocenianym włodarzem jest Henryk Janowicz, który zdobył 700 głosów na TAK i 1360 głosów na NIE

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.