Ochotnicy z Bieniowa wyjadą na akcję jak zawodowi strażacy

Czytaj dalej
Fot. Kamila Kamiennik
Kamila Kamiennik

Ochotnicy z Bieniowa wyjadą na akcję jak zawodowi strażacy

Kamila Kamiennik

Ochotnicza Straż Pożarna w Bieniowie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

- W powiecie żarskim mamy 25 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, a w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym już 18. To wielki dzień dla strażaków ochotników z OSP Bieniów. Teraz będziecie mogli wyjeżdżać na akcje - mówi Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej St. Kpt. Robert Słowikowski.

W sobotę 28 stycznia odbyły się uroczystości włączenia OSP w Bieniowie do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Szefowa jednostki, Aneta Winnicka, odebrała od wójta gminy Żary Leszka Mrożka pamiątkową tablicę. Komendant KP PSP w Żarach wręczył druhnie decyzję, oraz gratulował sukcesu.

- Jest to ogromny sukces dla OSP w Bieniowie. Szczególne gratulacje należą się Robertowi Słowikowskiemu za rekomendację tej jednostki. To osiągniecie to dowód, że gmina Żary jest najsilniejsza w powiecie żarskim - mówił Edward Skobelski.

Jednostka strażacka OSP w Bieniowie powstała w 1948 roku. Założycielami byli Aleksander Prus i Hieronim Konobracki, który został pierwszym jej prezesem. Później funkcję tę obejmowali Leon Buczyński, Edward Kremis oraz Mirosław Zapalski. Aneta Winnicka w fotelu prezesa zasiada od 2011 i pokazuje, że kobiety dają sobie radę w każdej sytuacji.

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.