Marek Białowąs

Od 1 września będzie już pięć przedszkoli

Marek Białowąs

Radni dzielnicy Nowe Miasto pozytywnie zaopiniowali projekt podziału przedszkola w Przylepie na pięć samodzielnych placówek.

Przedszkole w Przylepie swoim zasięgiem obejmuje dziś całą dzielnicę Nowe Miasto. To rozwiązanie z czasów, gdy funkcjonowała gmina. Przypominamy, że jeszcze dziś dyrekcja przedszkola mieści się w Przylepie, a w pozostałych miejscowościach znajdują się filie. Od września br. przedszkolny oddział w Nowym Kisielinie stanie się Miejskim Przedszkolem nr 41, oddział w Ochli - przedszkolem nr 42, oddział w Raculi - przedszkolem nr 43, oddział w Zatoniu - oddziałem przedszkola nr 43, oddział w Zawadzie - przedszkolem nr 44. Przedszkola wejdą w skład zespołów edukacyjnych.

Radni, którzy obradowali w miniony piątek zgodzili się też na zaproponowane wysokości stawek czynszu najmu lokali użytkowych. Przypominamy, że radni Nowego Miasta wydają opinię do projektów uchwał. To czy dana uchwała zostanie podjęta zależy od członków rady miasta obradujących w ratuszu. Stawki czynszu najmu lokali w „starej” i „nowej” Zielonej Górze będą takie same. I tak np. za 1 mkw. lokalu wynajmowanego od miasta, lekarz zapłaci 4,8 zł, a osoba prowadząca punkt gastronomiczny 6 zł (netto). Miasto chce też uregulować stawki opłat za świetlice wiejskie wynajmowane osobom prywatnym. Radni przyjęli propozycje zaproponowanych stawek.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.