Od dziś jarmark w Zielonej Górze kusi zapachem potraw oraz superprezentami

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Od dziś jarmark w Zielonej Górze kusi zapachem potraw oraz superprezentami

Leszek Kalinowski

Oryginalne prezenty znajdziemy na jarmarku bożonarodzeniowym, który rozpocznie się dziś i potrwa do 22 bm. W niedzielę - miejska wigilia.

To już miejska tradycja. Kramy ze świątecznymi ozdobami, prezentami, potrawami rozłożą się na deptaku. Jarmark czynny będzie w godz. 10.00 - 17.00. Rękodzielnicy kusić nas będą stroikami, aniołami, haftowanymi obrusami... Nie zabraknie też artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych. Dowiemy się też np., jak przygotować świąteczny napój, jak ozdobić wigilijny stół, czy przyrządzić karpia. Z pomocą przyjdą nam uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego.

Natomiast w niedzielę, 20 bm., o 15.00 na scenie przy ratuszu biskup naszej diecezji oraz prezydent miasta złożą zielonogórzanom życzenia. Podczas miejskiej wigilii w koncercie kolęd i pastorałek zaprezentują się chóry: Pohulanka, Chór ZOK, Społeczne Ognisko Artystyczne, Zespół Pieśni Tańca Maki. Pokolędujemy też z zespołami: M2, Studio A, Tonika, zespołami wokalnymi Niepublicznego Przedszkola Językowego „Hakuna Matata”, SP-21 i From January z Gimnazjum nr 6, New Message i Studiem Piosenki Erato.

Gwiazdą uroczystego spotkania będzie piosenkarka Krystyna Giżowska. Zgodnie z tradycją harcerze przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju. Nie zabraknie też poczęstunku, czyli wigilijnych potraw.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.